MOK Spartak - Mladi Radnik 3:2

Uto, 27.03.2007 - 18:00 -- dejan.vukovic

U okviru 4 kola mini lige Spartak je kao domaćin ugostio ekipu Mladog Radnika iz Požarevca  pobedom od 3:2 (25:23, 23:25, 25:16, 15:25, 15:12) plavo-beli golubovi su se donekle revanširali za poraz u subotu u polufinalu Kupa Srbije kada su sa istim rezultatom poraženi od požarevljana.

Spartak je dobro počeo susret i sigurnom igrom dolazi do prvog seta i vođstva u drugom . Međutim fdolazi do pada koncentracije što znalački koriste gosti i uspevaju da izjednače rezultat. U trećem setu dominacija subotičana koji preko raspoloženih Đurića i Brčića lako brzo dolaze u vođstvo od 2:1 u setovima. U četrvtom setu loš početak domaćih, gde se protivnik uspeo rezultatski odvojiti i doći do poravnanja rezultata. u petom odlučujućem setu Spartak kreće silovito i nedozvoljava protivniku da odnese dva boda iz Subotice. Na kraju 15:12 i konačnih 3:2 za Spartak.

Ovom pobedom i sa osvojena dva nova boda Spartak je osigurao svoje peto mesto u prvenstvu. Do kraja prvenstva ostala su još dva kola, sledeće se igra već u petak kada u goste dolazi ekipa Banata koja još uvek nije osetila slast pobede u Prvoj ligi, i u zadnjem kolu Spartak gostuje u Beogradu protiv ekipe Partizana.