Odbojkašice Spartaka poražene u derbiju kola

Pet, 23.10.2009 - 19:00 -- dejan.vukovic

Spartak - Crvena Zvezda 1:3 (23:25, 19.:25, 27:25, 23:25).

Odbojkašice Spartaka poražene su na startu Super klige u derbiju kola protiv beogradske Crvene Zvezde sa 3:1 u setovima. Posle prošlonedeljnog osvajanja Kupa Subotice i pobede nad istim rivalom od 3:1, subotička publika očekivala je veći otpor beogradskim rivalkama.

U prvom setu Zvezda je imala prednost od 24:17, međutim dobrim servisima Helić i napadima Bokan i Stojanović golubice su došle na korak do poravnanja rezultata 24:23 kada je Veljković uz pomoć mređe donela odlučujući poen za 25:23 i vođstvo gošći od 1:0 u setovima. U drugom setu odbojkašice Spartaka su dobro počele i imale vođstvo do prvog tehničkog tajm auta kada gošće prave mini seriju poenima  Bjelice i Blagojević i preokreću rezultat u svoju korist. Mirnom završnicom osvajaju i drugi set za vođstvo od 2:0.

U trećem setu gošće su imale vošstvo od 16:11 na drugom tehničkom tajma autu kada su se trgle odbojkašice Spartaka, nanizale seriju uspešnih napada i uspele u dramatičnopj završnici da smanje rezultat na 2:1 u setovima. Nastavivši dobru igru sa kraja trećeg seta domaće odbojkašice dolaze do lepe prednosti u četvrtom setu od 20:16 i 22:18, međutim ni to im nije bilo dovoljno da izjednače rezultat u setovima na ovom meču. Zvezda pravi novu seriju poena i poslednjim poenom Blagojević osvajaju set sa 25:23 i odnose sva tri boda iz Subotice.

Spartak: Bokan 21 (1 blok, 2 asa), Memišević (libero), Nikić 6 (1 blok, 1 as) , Stojanović 13 (4 bloka, 3 asa), Helić 19 (5 aseva), Češljar 3 (3 bloka), Klisura 11 (2 bloka, 1 as), Kmezić, Marković, Bogdanović, Matić, Šimić. Trener: Saša Nedeljković.

Crvena zvezda: Ninković 11 (1 blok), Rakić 7 (3 bloka), Rosić (libero), Živković 6 (2 bloka, 2 asa), Veljković 14 (1 blok, 1 as), Bjelica 16 (1 blok, 1 as), Blagojević 20 (3 bloka), Medarević, Kecman 3 (1 as), Budrović, Misojčić, Stevanović. Trener: Ratko Pavličević.