Hokejaši Spartaka pobedom nad Crvenom Zvezdom započeli prvenstvo

Pet, 27.11.2009 - 19:00 -- dejan.vukovic

Spartak - Crvena Zvezda 3:0 (0:0, 2:0, 1:0).

Posle dugo vremena subotička publika je mogla da uživa u kvalitetnoj hokejaškoj predstavi na Gradskom klizalištu gde su večeras hokejaši Spartaka savladali ekipu Crvene Zvezde sa 3:0 u 1 kolu Prve lige Srbije. Iako imaju samo šest dana led to nije smetalo subotičkim oklopnicima da slave u Prvom kolu.

Posle uzbudljive prve trećine u kojoj nije bilo pogodaka, subotičani su krenuli agresivnije u drugom periodu. Plod takve igre je pogodak Fehervarija u 24 minuti susreta. Nastavili su domaći hokejaši sa agresivnom igrom i posle vođstva tako je u 32 minutu susreta Ziđarević krenuo u kontru, idealno uposlio Sabadoša koji koristi priliku i donosi novio vođstvo od 2:0. Pokušala je Crvena Zvezda u trećoj trećini da smanji rezultatski minus međutim siguran na golu Spartaka bio je Vidaković. Pet minuta pred kraj meča u 55 minutu susreta Ziđarević je novim golom za Spartak krunisao svoju dobru večerašnju igru kada je posle jedne gužve pred gostujućim golom smestio pak u mrežu i postavio konačnih 3:0 za plavo-bele.

Stadion malih sportova, gledalaca: oko 250. Sudija:Zlatko Evetović, pomoćnici: David Perduv i Tibor Fazekaš (svi iz Subotice). Strelci: Fehervari u.24., Sabadoš 32. i Ziđarević 55. minutu (svi za Spartak).

Spartak: Vidaković, Vig, Prokić, Nikolić, Orlov, Janković, R. Sabadoš, Rac, Fehervari, Ziđarević, Alečković, Dakić, Guzina, S. Sabadoš, Barašić, Gergelj, Dulić, Peter. Trener: Rašid Šemsedinović.

Crvena zvezda: Ranković, Ulezac, Luković, Filipović, Danon, Vereš, Pavlović, Korać, Krstić, N. Gačić, S. Gačić, Bukurović, Đorđević, Gligorijević. Trener: Ferenc Sakač.