Odbojkašice Spartaka u Francuskoj: Prvi trening

Pon, 01.02.2010 - 21:30 -- dejan.vukovic

Odbojkašice Spartaka doputovale su u Francusku na revanš meč osmine finala Čelendž kupa, u kome se sastaju sa ekipom Istres. Pre nedelju dana u Subotici u njihovom prvom okršaju bilo je 3:1 u korist Spartaka, tako da im je za dalji prolaz potrebno da osvoje dva seta.

Ukoliko ostvare plasman u četrvtfinale biće to najbolji plasman u istoriji subotičkih kluba.

Više o ovoj temi...

Istres - Spartak 3:1 (22:25, 25:22, 25:23, 25:18, zlatni set: 15:12)

Odbojkašice Spartaka su završile evropsku priču, ali se sa velikom dozom nepristrasnosti mora reći nezasluženo. Obe ekipe su iznele utakmicu uz mnogo emocija, radovale su se domaće tek posle "zlatnog seta", a "golubice" zaista mogu da žale zbog nekoliko odličnih prilika. Povele su sa 1:0 u setovima, a potom su imale veliku prednost od 10:5 u "zlatnom setu". Bukvalno je nedostajala jedna lopta, jedna odbrana, pa čak u finišu možda i sudijska greška manje.

Spartak je odlično počeo prvi set, pa je uz dva asa Češljareve Spartak poveo sa 3:0. Vodile su "golubice" i sa 6:3 posle bloka Nikićeve, ali su domaće serijom od 5:1 kojom je dirigovala Mikuškova stigle prve na tehnički tajm-aut iz...