Košarkašice Spartaka nisu uspele da iznenade Hemofarm

Sub, 27.02.2010 - 18:55 -- dejan.vukovic

Spartak - Hemofarm 62:84 (21:21, 13:19, 15:21,13:23).

Nije bilo iznenađenja u devetnaestom kolu Prve "A" lige košarkašica, u subotičkoj Hali sportova košarkašice Hemofarma iz Vršca savladale su Spartak sa 84:62. Iako "pilulice" više nisu nepobediva ekipa, i dalje su suviše veliki zalogaj za "golubice", pogotovo ako se zna da su gošće pogodile čak četrnaest trojki (od 21 pokušaja).

Spartak je vrlo dobro otvorio utakmicu, razigrane su bile Sanja Orozović i Marija Kovačić, pa su domaće u finišu četvrtine vodile sa 21:16. Na žalost, tu prednost nisu održale. jer su uz nekoliko grešaka dozvolile protivniku da u seriji od 5:0 dođe do izjednačenja.

U drugoj četvrtini je počelo košgetersko veče Saše Čađo i Zorice Mitov koje su trojkama otvorile ovu deonicu, a Hemofarm je već tada vodio sa 27:21. Pogodila je Sanja Orozović šest uzastopnih poena, izjednačila na 27:27, ali je to bilo poslednje izjednačenje "golubica".

Trojkom Milutinovićeve Hemofarm je poveo sa deset poena razlike, a Spartak više nije mogao da se vrati u igru. Kada god bi "golubice" uspele da se odbrane, usledila bi greška u napadu, a time bi propadale sve nade da domaće mogu do izjednačenja i eventualnog preokreta.

Spartak: Kovačić 17 (2 trojke), Anđelić 6, Orozović 26 (2), Vida, Celić, Veselinović, Kekezović, Suturović, Kovačević, Pijevac, Škrbić, Ajduković 13 (1).

Hemofarm: Mandić 5 (1), Dojčinović 10 (2), Tsikamirava 4, Stanković 11, Vučković (1), Kovačević 4, Šaponjić, Mitov 22 (6), Čađo 20 (4), Nikolić, Milutinović, Jakšić.