Odbojkašice Spartaka povele sa 2:0 u polufinalnoj seriji

Sub, 27.03.2010 - 21:00 -- dejan.vukovic

Spartak - Tent 3:0 (25:16, 28:18, 25:17).

Odbojkašice Spartaka došle su do nove pobede u polufinalnoj seriji protiv ekipe Tenta i sada im je preostao još samo jedan korak do velikog finala za prvaka države. Iskoristile su subotičanke u oba meča prednost domaćeg tertena i sada rasterećeno mogu putovati u Obrenovac po poslednju neophodnu pobedu.

Za razliku od prvog meča koji je igran pre koji dan odbojkšaice Spartaka sada nisu dozvolile protivniku da opsvoji ni jedan set. U prvom setu nakon početnog rezultatskog izjednačenja, sredinom seta subotičanke prave mini seriju od 10:1 i lako osvajaju ovaj period igre.

Ekipa Tenta bila je veoma blizu osvajanja drugog seta pošto su popravile svoju i imale stalno vođstvo od 17:11, pa zatim i od 21:15. Međutim subotičanke se nisu predavala i odličnom igrom u finišu seta uspevaju da preokrenu rezultat i na razliku 28:26  povedu sa 2:0 u setovima. Treći set je bio rutinski za domaće koje su apsolutno dominirale na terenu.

Posle dve utakmice u Subotici, naredne dve igraju se u Obrenovcu, dok je prema propozicijama peta ponovo u Subotici. Naravno, polufinalna serija može se završiti već posle prvog meča u Obrenovcu, jer u dalje takmičenje prolazi ekipa koja prva dođe do tri pobede

Spartak: Bokan 12 (3 bl), Nikić 11 (6 bl), Stojanović 9 (1 b), Medić 6 (1 bl), Češljar 3 (2 bl), Klisura 14 (1 bl, 3 as), Memišević (libero), Marković, Helić 1 (1 as), Kmezić, Šimić, Bogdanović. Trener: Saša Nedeljković.

TENT: Cvetković 4 (1 as), Jakšić 7 (3 asa), Kostić 14 (1 bl, 1 as),Tešanović 8 (2 asa), Valčić (libero), Bašić 2, Stojković 5 (1 as), Jelić 1, Perišić, Andrić, Pilipović 2 (1 bl, 1 as), Žunić. Trener: Dušan Kovačević.