Bačka remizirala u derbiju

Ned, 18.04.2010 - 18:00 -- dejan.vukovic

Bačka 1901- Sloboda 1:1 (0:0).

Fudbaleri Bačke 1901 nisu uspeli na svom terenu da pobede lidera na tabeli Vojvođanske lige ekipu Slobode iz Novih Kozaraca. Nerešenim rezultatom subotičani i dalje zauzimaju drugo mesto sa dva boda zaostatka iza današnjeg rivala.

Prvo poluvreme proteklo je u apsolutnoj dominaciji igrača u crveno-belim dresovima, ređale su se prilike pred gostujućim golom kao na traci. Prva šansa za domaće bila je već u trećem minutru susreta kada je Strapak uposlio Nikutovića a ovaj sa par metara iskosa sa desne strane šutira u golmana Živkova. Imali su isti igrači još par idealnih šansi međutim mreža senije zatresla u prvih 45 minuta.

U nastavku igre isplatila se dominacija domaćih koji preko Trešnjića u 68. minutiu igre dolaze u vođstvo od 1:0. Mogli su fudbaleri Bačke da povećaju svoju prednost samo par minuta kasnije u 73. minuti kada je u kaznenom prostoru oboren Milić, međutim na intervenciju linijskog sudije umesto na belu tačku glavni akter pravde je dosudio slobodni udarac na samoj liniji šesnaesterca iskosa sa desne strane: Prilika je propala, a gosti su se nakon toga  oslobađali pritiska. Samo pet minuta pred kraj susreta Sloboda je uspela da postigne gol preko Gecića i izjednači rezultat na 1:1.

Bačka 1901: Tumbas, Đereg, Đurasović (Bator), Babić, Vilotić, Tešanović, Lučić (Perović), Milić, Bosnić (Trešnjić), Strapak, Nikutović.

Sloboda: Živkov, Vasiljević (Bilbija), Cekić, Laništanin, Kenjalo, Ostojić, Misić, Monoštori, Gecić (Marković), Bunić (Petrović), Gavrilović.