Odbojkaši ostvarili važnu pobedu

Ned, 13.01.2013 - 22:00 -- dejan.vukovic

Spartak (Subotica) – Spartak (Ljig) 3:2 (25:23, 25:11, 22:25, 20:25, 15:11)

Hala sportova. Gledalaca: 400. Sudije: Boris Kolarević (Novi Sad) i Dragutin Ćuk (Beograd). Trajanje meča: 118 minuta.

SPARTAK (S): Kujundžić, Crnjanski 16, Janačkov, Vidakov (libero), Janjić 8, Elezović 4, Čajić, Kecman 15, Pualić, Medić 20, Kuburović, Aleksić 11. Trener: Goran Ilić.

SPARTAK (LJ): Majcan, Gajević, Gajić, Pajić 9, Kostić 3, Zindović 15, Turanjanin 17, Smiljanić (libero), Milosavljević 3, Karišik 7, Radosavljević 3, Poznić 11. Trener: Milivoje Radisavljević.

U duelu dva Spartaka slavio je domaćin, Subotičani su posle pet setova nadigrali goste iz Ljiga. Mogli su Subotičani i do sva tri boda pošto su imali vodstvo od 2:0 u setovima i 19:13 u trećem, ali su se gosti iz Ljiga vratili u meč i poneli jedan bod iz Subotice, najviše zahvaljujući tankoj klupi domaćina. Obe ekipe su u meč ušle sa velikim motivom,  osvajanjem preko potrebnih bodova da ne igraju baraž.

Nakon izjednačujućeg početka domaći se prvi put rezultatski odlepljuju nakon bloka Crnjanskog na 9:6. Gosti iz Ljiga sredinom seta prilaze na 15:14, da bi u finišu seta domaći  ponovo imali tri poena prednosti 21:18. Nisu se predavali odbojkaši iz Ljiga serijom poena dolaze do rezultatskog izjednačenja 22:22. Međutim Medić donosi set loptu koju koriste Subotičani za vodstvo od 1:0.

U drugom setu na terenu kao da je postojao samo jedan tim. Subotičani su bili sjajni, pre svih Luka Medić, Uroš Kecman i Crnjanski, ali i novajlija iskusni Vladan Aleksić. Poveli su domaći sa 6:0, jak servis, dobra odbrana i tečni napad rezultovao je ubedljivom osvajanju drugog seta 25:11.

Dobro je počeo i treći set za domaće, imali su prednost od 14:10, zatim 19:13, pa i 20:15. Međutim tada je došlo do pada koncentracije pokušao je trener Goran Ilić bodrenjem da vrati svoje igrače ali nije imao mogućnosti da ih odmori i više rotira jer je na klupi imao čak trojicu mladih juniora koji u ovom trenutku još nmisu mogli da prihvate teret ovako važne utakmice. Razigrali su se gosti pre svih Zindović i Turanjanin koji uvode set u neizvesnu završnicu izjednačujući rezultat na 21:21. Poenom Zindovića odbojkaši iz Ljiga smanjuju na 2:1.

Nastavili su Ljižani u istom ritmu i u četvrtom periodu, uz fantastičan učinak u bloku, ali i uz obilatu pomoć Subotičana koji su im svojim greškama poklonili mnogo poena 25:20. Ipak, u taj-breku se domaći tim se vratio na stari kolosek. Bilo je neizvesno sve do same završnice 10:9, ali su se Subotičani tada odlepili na tri poena viška 12:9, a potom i uspešno priveli meč kraju 15:11.