Pobeda Spartak Zlatibor vode

Ned, 21.04.2013 - 18:00 -- dejan.vukovic

Subotičani su danas prekunili loš niz osvojivši tri boda protiv ekipe Smedereva. Od samog početka utakmice Spartak Zlatibor voda je krenula sa velikom željom za pobedom, što ih je možda malo i sputalo. Kako se meč odvijao Subotičani su bili sve agresivniji i konkretniji. Najbolje prilike u prvom poluvremenu domaći su imali u 38. minutu kada su izveli tri kornera zaredom. Nakon trećeg kornera koji je izveo Torbica, lopta dolazi do Novakovića koji glavom tuče snažno i precizno, ali golman Živković uspomoć prečke izbija loptu. Usledile su šanse Puškarića i Čovića ali rezultat se nije menjao. U poslednjim trenucima prvog poluvremena Despotović je odlično izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane, međutim golman Živković je još bolje odreagovao.

U nastavku susreta prvu ozbiljniju šansu imao je Čović u 59. minutu koja je ostala neiskorišćena. Minut kasnije Čović je odlično pronašao Despotovića koji se po sredini gola našao sam pred golmanom Živkovićem i rutinski ga savladao za vodstvo od 1:0. Devet minuta kasnije novi gol za Spartak Zlatibor vodu postigao je Kovačević koji se probio po desnoj strani i kada je došao u zonu šutu preciznim udarcem loptu poslao u bliži ugao golmana Smedereva. Do kraja utakmice domaći su imali još par izgeldanih prilika ali rezultat se nije menjao.

Zapisnik sa utakmice možete pogledati ovde.

Izvor:  fkspartakzlatiborvoda.com