Rukometaši Spartak Vojputa u polufinalu Kupa Vojvodine

Uto, 15.10.2013 - 22:34 -- dejan.vukovic

Crvenka - Spartak Vojput 27:35 (14:14).

Crvenka. Sudije: Radomir Ostojić i Danijel Rajković. Gledalaca: oko 200. Isključenja: Crvenka 6 minuta, Spartak Vojput 8 minuta. Sedmerci: Crvenka 5/4, Spartak Vojput 3/3.

Crvenka: Kukić, Ivić, Čabai, Radonjić, Tunguz, Slavuljica 3, Račić 7, Perović 9, Mirić, Pušica, Đurović 3, Egić 2, Potpara, Karavezić, Kljajić 3, Sunajko.

Spartak Vojput: Vukoslavović, Kosović 4, Pavlović 4, Janjić 5, Kaltak 11, Kovačević 1, Galfi 2, Todorović 2, Matić 1, Cvetković, Distol, Patočkai 1, Jelić, Papić 3, Ćupić 1, Đukanović.

Rukometaši Spartak Vojputa plasirali su se u polufinale Kupa Vojvodine pošto su večeras savladali ekipu Crvenke na njihovom terenu sa 35:27. Trener subotičana Branislav Zeljković šansu na ovom meču pružio je igračima sa manjom minutažom kako bi se dokazali ali i da odmori nosioce igre pred naredeni prvenstveni meč koji već igraju u subotu 19.10. protiv Morave ne svom parketu.

Domaći su dobro započeli meč i poveli sa 4:1, ubrzo je Spartak Vojput zaigrao bolje i stigao do minimalnog zaostatka 6:5. U 22. minutu subotičani izjednačuju rezultat na 10:10, da bi se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom 14:14. U nastavku superligaš je opravdao ulogu favorita,pojačali su igru u odbrani i već u prvom napadu došli do prve prednosti na utakmici 14:15. Kako je odmicalo drugo pluvreme putari su bili sve sigurniji i preko brzih krila Kaltaka i Janjića, povećavali prednost koja je već nakon desetak minuta nastavka bila plus šest 17:23. Do kraja utakmice Spartak Vojput je sigurnom igrom osigurao prolaz u polufinale Kupa Vojvodine.