Odbojkašice ostvarile i treću pobedu

Pet, 25.10.2013 - 23:11 -- dejan.vukovic

NIS Spartak – Železničar 3:1 (25:12, 22:25, 25:16, 25:20)

Hala sportova. Gledalaca: 500. Sudije: Zoran Radovanović (Beograd) i Robert Leko (Sremski Karlovci). Trajanje meča: 95 minuta.

NIS SPARTAK: Vukoja, Memišević (libero), Cvetićanin 19, Sredić 11, Vujčin 9, Antanasijević 3, Medić 12, Mitrović, T. Matić 18, Radakov, Oluić, D. Matić (libero). Trener: Damir Petković.

ŽELEZNIČAR: Veljković, Trivunović 7, Lazarević 2, Nenadović, Aćimović 14, Tešanović 6, Jegdić (libero), Knežević (libero), Drpa 8, Vulović 4, Mrdak 7, Divac 1. Trener: Milivoje Radisavljević.

Odbojkašice Spartaka nastavile su pobedonosni niz večeras su u Hali sportova savladale ekipu Železničara iz Lajkovca. Domaće su dominirale osim u drugom seta koji je zasluženo pripao gošćama iz Lajkovca.

Spartak je odlično započeo prvi set, Matić je poentirala za 8:2, a već na drugom tehničkom tajm-autu bilo je 16:4. Spartak je lako došao do prvog seta, uz tek nešto više grešaka u finišu seta. U drugom setu totalno se preokrenulo stanje na terenu. Gošće su na zaigrale sigurnije na prijemu sa boljim blokom i napadom. Povele su odbojkašice Železničare sa 8:7 nakon poena Tešanović, a potom poenima bivše golubice Ivane Mrdak i sa 12:10. Igru gošći ponela je potom Aćimovićeva, pa su ubrzo stigle do 21:16. Uspele su domaće da se vrate na 19:21, ali Železničar poenom Aćimovićeve dolazi do setr lopte 24:20. Uprkos naporima Golubica, ekipa iz Lajkovca stiže do izjednačenja.

Nakon izjednačujućeg uvoda Spartak kontrom Jelene Vujčin dolazi do 11:8, da bi serijom poena ubrzo bilo 16:10. Usledili su i dobri servisi Spartaka, a brzo je bilo 21:11 za Golubice. Uprkos nekoliko grešaka u finišu seta, domaće su rutinski privele set kraju.

Spartak je uz požrtvovaniju igru došle do 8:5 kod prvog tehničkog tajma auta. Domaće su prelomile set nakon dva bloka Sofije Medić, između kojih je as odservirala Tanja Matić, za 15:10. Nakon dva vezana poena Matićeva domaće su povele sa visokih 22:16. Pobedu na meču osigurava Aleksandra Cvetićanin.

Kod Subotičanki poeni su bili fantastično raspodeljeni, ali su ipak prednjačile Aleksandra Cvetićanin sa 19, te kapiten Tatjana Matić sa jednim manje. Sofija Medić je nanizala šest blokova, Tanja Sredić je upisala četiri asa, a Cvetićanin jedan manje. Kod Železničara jedina dvocifrena bila je Tijana Aćimović sa 14 poena.