Veliki uspeh subotičkih mačevaoca

Pon, 25.11.2013 - 22:49 -- dejan.vukovic

Mačevaoci Spartaka zabeležili su veliki uspeh na Kupu pobednika Beograda. Od mogućih 33 medalja u svim konkurencijama subotički sabljaši su osvojili čak 21.

Deset mačevaoca Spartaka u sablji pod nadzorom trenera Lazara Jaramazovića bili su neprikosnoveni na ovom takmičenju gde je učestvovalo preko sedamdeset takmičara iz 15 klubova. Čak sedam pehara namenjenih za prvaka završili su u vitrinama Spartaka. Medalje su osvajali u svim konkurencijama: pioniri, kadeti, juniori i seniori. Treba napomenuti da su juniori mačevaoci Spartaka osvojili epitet najboljih u seniorskoj konkurenciji što samo pokazuje da ovaj sport i ekipa ima veliki potencijal u budućnosti. Po rečima trenera Lazara Jaramazovića uspeh takmičara Spartaka mu je najlepši pokon povodom proslave 50 godina bavljenja u mačevalačkom sportu.

• Anja Drljača - 3. mesto

U konkurenciji pionira nastupilo je šest takmičara i svi su osvojili medalje. Najbolje su bile Ana Drljača koja je osvojila dva prva mesta u konkurenciji pionira B i pionira A i Miona Petra Knežević koja je osvojila 3 medalje, jednu zlatnu u kategoriji pioniri "C" i dve srebrne u kategorijama Pioniri "B" i pioniri "A".