Poraz košarkašica Spartaka

Sub, 25.01.2014 - 22:24 -- dejan.vukovic

Spartak – Stara Pazova 71:81 (13:21, 18:14, 12:24, 28:22)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 150. Sudije: Dušan Popović, Strahinja Knežević, Miroslava Jovičin.

Spartak: Nikić, Suturović 10, Bošnjak, Vida 8, Kovačević, Veselinović 4, Laković, Grahovac 5, Škrbić, Milovanović 10, Kekezović 2, Knežević 32.

Stara Pazova: Z. Nikolić 37, Trifunović 16, Dijan 6, Dimitrijević, Popović, Filipović 14, Urban, Kerkez 4, J. Nikolić, Minić 4, Adamović, Grumić.

Košarkašice Stare Pazove pobedile su u Subotici i time učinile veoma uzbudljiv kraj prvenstva u dolnjem delu tabele. Subotičanke nisu danas pružile dobru igru pre svega su podbacile u odbrani dozvolivši gošćama lake poene. Čini se da je utakmica odlučena u trećem periodu koju su košarkašice Stare pazove dobile sa deset razlike koliko je bilo i nakraju susreta.

Početak meča pripao je gošćam akoje su preko Nikolićeve povele sa 0:5. Knežević iz Spartaka je držala priključak sa protivnicama a kada je Milovanivićeva pogodila trojku u 6. minutu za 8:10, činilo se da će domaće uspeti da preokrenu rezultat. Međutim, trojka Filipovićeve i koš Trifunovićeve donose gošćama dvocifrenu razliku 11:21 u 10 minutu.

Spartak je odigrao bolje u drugoj deonici. Pojačali su igru u odbrani i nakon koša Suturović se znatno primakli gošćama 25:28, ad bi već u sledećem napadu nakon dobre odbrane Knežević i uspešne realizacije Suturović stigli na korak do izjednačenja  29:30 u 19. minutu. U finišu prvog poluvremena Stara pazova je trojkom Trifunovićeve povećala prednost i na odmor otišla sa plus četiri poena, 31:35.

Usledila je treća deonica u kojoj je odlučen konačan pobednik. Prednost gošći se stalno povećavala, nakon samo pet minuta nastavka ponovo su imale deset poena viška, 35:45. Spartak je grešio u napadu a gošće strpljivom igrom polako povećavale prednost. U odlučujuću deonicu stara Pazova je ušla sa velikih 16 poena prednosti, 43:59.

Poslednji period pripao je subotičankama, koje nisu ipak uspele ozbiljnije da zaprete već samo da smanje razliku iublaže poraz. U pobedi Stare Pazove najzaslužnija je bila Nikolić koja je postigla 37 poena i to mnoge u ključnim trenucima meča.