Spartak Vojput savladao Partizan i osvojio turnir

Ned, 26.01.2014 - 01:05 -- dejan.vukovic

Partizan - Spartak Vojput 28:29 (15:15).

Beograd,Dvorana:Banjica.Gledalaca: 300.Sudije: Rajić i Dragomirović (Beograd).Sedmerci: Partizan 2 (2), Spartak Vojput 6 (5). Isključenja: Partizan 8, Spartak Vojput 6 minuta.

PARTIZAN: Ilić 2, Jovanović, Mandić 2, Markićević 5, Vuković 1, Knežević, Mršulja, Matičić 4 (2), A. Radovanović 3, Kostadinović 3, Beočanin, Rašić, Kukić, M. Radovanović, Radović, Marsenić 7, Minić, Sretenović, Ristanović.

SPARTAK VOJPUT: Vukoslavović, Kosović, Pavlović 1, Mitrović 1, Janjić, Knežević 5, Kovačević 4, Todorović, Matić, Jovanović 5, Cvetković, Distol, Jelić 6, Papić 5, Čupić 3, Đukanović.

Spartak Vojput osvojio je po prvi put turnir "Dragan Ranković" koji organizuje RK Partizan. Subotičani su u finalu pobedili domaću ekipu Partizana sa 29:28, dok je u borbi za treće mesto Jugović pobedio ekipu Rudara sa 30:29

Putari su odigrali odlično turnir u Beogradu i najavili uspešnu prolećnu sezonu. Trener Branislav Zeljković ukomponovao je dobro ekipu i nakon pobede nad Jugovićem od deset golova razlike u polufinalu, večeras su u finalu nadigrali i crno-bele i zasluženo odneli pehar namenjen pobedniku u Suboticu.

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri u kojoj su beograđani imali samo jednom dva gola viška 10:8. Rezultat je najčešće bio izjednačen pa se tako i završilo prvo poluvreme 15:15. Početak nastavka je pripao Spartak Vojputu koji je postigao tri gola u nizu za 15:18. Partizan je uspeo da se rezultatski približi 18:19, kada su se subotičani ponovo odvojili na 18:21 i 20:23. Usledila je serija golova domaćina koji su preko Viktora Matičića poveli sa 27:26. Spartak Vojput je ubrzo odgovorio preko Kneževića koji iz sedmerca izjednačuje, a Kovačević svojim petim golom donosi novo vodstvo 27:28. Pobedu putarima obezbeđuje novajlija Mitrović koji povećava na nedostižnih 27:29. Partizan do kraja uspeva da postigne gol ali nije mogao da ugrozi pobedu Spartak Vojputa.

Pehare pobedniku i drugoplasiranom timu predala je ćerka pokojnog Dragana Rankovića, Julija Ranković-Markićević.