Odbojkašice Spartaka poražene u četvrtfinalu playofa

Sre, 05.03.2014 - 23:35 -- dejan.vukovic

NIS Spartak – Jedinstvo 0:3 (21:25, 25:27, 23:25)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 250. Sudije: Igor Miljković i Stanislava Simić.

NIS Spartak: Medarević 1 (1 as), Memišević (libero), Cvetićanin 12 (2 bl), Sredić 1, Vujčin 2, Antanasijević, S. Medić 12 (3 bl), Mitrović, T. Matić 13 (4 bl, 2 as), Oluić 1, D. Matić (libero), O. Medić 5 (2 bl, 1 as).

Jedinstvo: Brković 4 (2 bl, 2 as), Mihajlović, Jakić 8 (1 as), Marković 2 (1 bl, 1 as), Jovanović 14 (1 bl), Đukanović (libero), Jurišić, Martinović 15 (1 as), Vulin, Đurić 5 (2 bl, 1), Stanojević 5 (1 bl, 1 as), Sakradžija.

Spartak je poražen u prvoj utakmici četvrtfinala play ofa od ekipa Jedinstva iz Stare Pazove koja je još jednom pokazala da je vrlo neugodan protivnik za subotičanke. U svakom setu vodila se velika borba u kojima su gošće bile koncentrisanije u finišu. Čini se da je meč prelomljen u drugom setu.

Jedinstvo je bolje započelo utakmicu, povele su gošće sa 2:5. Golubice su tada zaigrale bolje nakon as servisa Tatjane Matić preokrenule su rezultat na 11:9. Ipak odbojkšaice Jedinstva odlaze na drugi tehnički tajm aut sa minimalnom prednošću nakon poena Jovanovićeve. Usledili su dobri servisi Jakićeve a ujedno slabiji prijemdomaćih igračica za vodstvo Jedinstva od 1:0 u setovima.

Velika borba se vodila u drugom setu. Spartak je poveo na početku prvi put sa tri poena 8:5, ali je Jedinstvo ubrzo uzvratilo i došlo je do preokreta 15:16, a ubrzo stigle i do 17:20. Uspele su tada odbojkašice Spartaka serijom poena da stignu protivnika i da dođu do dve set lopte. Umesto da završe započet posao, domaće su dozvolile da se Jedinstvo trgne i smirenijom igrom osvoje i drugi set na razliku poena 25:27.

U poslednjem trećem setu povele su gošće sa 3:5. Usledila je bolja igra Spartaka, za preokret 13:12. U finiš seta se ušlo sa nerešenim rezultatom 18:18. Spartak je tada uspeo da povede 21:19 i činilo se da će se meč nastaviti. Međutim, usledile su greške u igri koje su vratile Jedinstvo. Blok Markovićeve donosi dve meč lopte Jedinstvu, Martinovićeva je iskoristila drugu za pobedu Jedinstva.

Revanš se igra u subotu u Staroj Pazovi. Subotičanke moraju slaviti u tom duelu ako žele da nastave borbu za prvaka države.