Vaterpolisti Spartak Prozivke prvaci Regionalne lige

Ned, 30.03.2014 - 21:58 -- dejan.vukovic

Mladi vaterpolisti Spartak Prozivke 95. godište osvojili su Regionalnu ligu u kojoj se takmiče ekipe iz Mađarske, Rumunije i Slovačke. Na završnom turniru fajnal fora koji je održan na zatvorenom bazeu SRC Prozivka učestvovali su Cluj, Oradea, Bekeščaba i Spartak Prozivka. Subotičani su bili ubedljivi i na kraju zasluženo trijumfovali.

U polufinalu Spartak Prozivka je savladala ekipu Cluja sa uverljivih 18:8. U finalu subotičani su se sastali sa predstravnicima iz Mađarske, ekipom Bekeščabe koja je u drugom polufinalu bila bolja od Oradea sa 9:4. Odlično su palvi delfini počeli finalni duel, poveli su sa 4:0 nakon čega su meč rutinski priveli kraju i slavili sa 9:5.

Za ekipu Spartak Prozivke igrali su:  Milošević Miloš, Todoručin Milan, Varga Vladimir, Lovadinov Aleksandar, Kondić Ognjen, Nikolov Filip, Banićević Dušan, Klinovski Michael, Aleksić Aleksandar, Temunović Slobodan, Vuković NIkola, Uzelac Nikola, Flajšman David,, Masnikosa Nikola, Stipančević Dražen i Čordaš Čaba.

Trener ove generacije koja je osvojila zlatnu medalju u Regionalnoj ligi je Vil Ludvig.