Pobeda rukometaša u prvoj pripremnoj utakmici

Sre, 27.08.2014 - 00:48 -- dejan.vukovic

Spartak Vojput - Vrbas 23:21 (11:11).

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 50. Sudije. Mandić Ivan i Karadžić Nemanja. Sedmerci: Spartak Vojput: 2/1, Vrbas 4/2

Spartak Vojput: Radulović, Kosović, Distol 1, Kovačević 2, Županjac 1, Lojaničić 2, Jovanović 1, Čupić 1, Jelić 2, Kaltak 2, Knežević 4, Bojanović 2, Đekić 5, Lučić, Vuković, Galfi, Pejić, Ristić, Mavrak.

Vrbas: Vitas, Karanović 2, Vojvodić 2, Vitas, Samardžić 1, Perović 5, Sančanin, Perović 3, Jurakić, Klasan 1, Milić 7, Vidović.

Subotičani su pobedili u prvoj pripremnoj utakmici ekipu Vrbasa sa 23:21. Meč nije imao rezultatskog značaja, ali pobeda sigurno pruža dodatno samopouzdanje za nastavak priprema. Trener Zeljković pružio je priliku mnogim igračima a čak jedanaest rukometaša iz domaće ekipe su upisalo u listu strelaca.

Prvo poluvreme proteklo je u rezultatski izjednačenoj igri, Imali su rukometaši Vrbasa prednost od 4:3 i 9:7, međutim Spartak Vojput je svaki put brzo izjednačio rezultat. U poslednji minut se ušlo sa golom prednosti gostiju, no sa zvukom sirene Đekić izjednačuje na 11:11.

Subotičani su odlično počeli drugo poluvreme, napravili su seriju od 7:0 i nakon gola Lojaničića imali prednost od 18:11. Kombinovao je tada trener Zeljković a Vrbas iskoristio i polako smanjivao razliku. Uspeli su gosti pri kraju utakmice da smanje na minus jedan 21:20, međutim golovima Kaltaka i Kovačevića subotičani povećavaju razliku i dolaze do pobede u prvom pripremnom susretu za novu sezonu.