Rukometaši slavili u prvom kolu

Pet, 19.09.2014 - 23:05 -- dejan.vukovic

Spartak Vojput - Kolubara 36:28 (17:14)

Hala sportova, Sudije: Savić Zlatan i Radulović Nikola. Gledalaca: 400, Sedmerci: Spartak Vojput 3/1, Kolubara 6/2

Spartak Vojput: Vukoslavović, Kosović, Peić T., Đekić 3, Knežević 5, Kovačević 1, Galfi, Lojaničić 5, Bojanović 1, Jovanović 4, Radulović, Distol 1, Županjac 11, Jelić 4, Čupić 1, Vuković.

Kolubara: Đukić, Radojičić 4, Marković 2, Lomić 5, Grujić, Mladenović, Nenadić 4, Ristić, Todorović, Đorđević, Radovanović 4, Trivić 4, Lukić, Lazić, Mitrović 5.

Rukometaši Spartak Vojputa ostvarili su ubedljivu pobedu u prvom kolu Super lige, savladavši Kolubaru sa 36:28. Nova pojačanja subotičana već sada su pokazala svoj kvalitet i potvrdili konkurenciju na svim pozicijama u ekipi. Večeras najubojitiji je bio Županjac sa 11 postignutih golova, slede Lojaničić i Knežević sa po pet.

Spartak Vojput je dobro započeo utakmicu, golovima Lojaničića, Čupića i Jelića poveli su sa 3:1. Usledio je odgovor gostiju koji su izjednačili rezultat na 3:3. Usledila je rezultatski izjednačena igra u kojoj su minimalno vodstvo često imali domaći. U finišu prvog poluvremena putari su uspeli rezultatski da se odlepe na plus tri gola kada je mrežu zatresao Bojaničić za 16:13. Usledila je odbrana Radulovića, zatim gol Jovanovića za 17:13, a konačan rezultat prvog dela postavlja Nenadić golom za 17:14.

Spartak Vojput je nastavio sa odličnom igrom. Lako su održavali razliku od tri gola, da bi u 47. minutu povećali prednost na nedostižnih 27:20. Kolubara nije imala rešenje za igru domaćih  koji su bili stabilni u odbrani i brzi i precizni u napadu. Na kraju uverljivih 36:28, za dobar start i prva dva boda u novoj sezoni.

U sledećem kolu Spartak Vojput gostuje u Nišu ekipi Železničara.