Pet, 31.10.2014 - 00:00 -- dejan.vukovic

Spartak Vojput - Kljajićevo  43:18 (21:12)

Hala sportova, Sudije Dejan Marković, Borko Boškov.

Spartak Vojput: Vukoslavović, Kosović, Jovanović 7, Đekić 1, Papić 7, Kovačević, Galfi 2, Lojaničić 4, Bojanović 1, Radulović, Distol 2, Županjac 8, Jelić 3, Kaltak 6, Čupić 2, Vuković.

Kljajićevo:  Kosanović, Đujić 4, Mraović, Radosavljević, Radičev, Sadri 5, Vila 3, Smoljanović 1, Malobabaić 2, Lovrić 1, Nikodijević, Neškovski 2.

Rukometaši Spartak Vojputa ostrvarili su plasman u četvrtfinale Kupa pošto su u Hali spšortova bez većih problema savladali ekipu Kljajićeva. Subotičani su svoju dominaciju pokazali u drugom poluvremenu koju si dobili sa 22:8.

Od samog početka utakmice Spartak Vojput je opravdao ulogu favorita. Poveli su putari sa 5:1 golom Županjca u 5. minutu susreta. Gosti su uspeli da smanje razliku nakon pogodtka Vile na 11:8, tada je usledila nova serija domaćih koji su u 20. minutu poveli sa 16:9 golom Jovanovića. U poslednjim trenucima prvog poluvremena, nakon dobre odbrane Bojanović iz kontre završava prvi deo sa 21:12.

U nastavku susreta još bolja igra Spartak Vojputa. Napravili su seriju od 9:0, ne dozvolivši protivniku devet minuta da postigne gol. Golom Papića rezultat je iznosio velikih 30:12 za Spartak Vojput. Vila je uspeo da prekine seriju domaćih u 39. minutu i da samo malo ublažii razliku na 30:14. Redom su se upisivali u listu strelaca subotičani da bi konačan rezultat postavio Kaltak, 43:18.

Sledi prvenstvena pauza od desetak dana zbog obaveza reprezentacije. Spartak Vojput prvenstvo nastavlja 8. novembra u Hali sportova od 19 časova utakmicom 7. kola protiv Partizana.