Odbojkaši maksimalno protiv Užica

Sub, 22.11.2014 - 01:20 -- dejan.vukovic

Spartak – Užice 3:0 (25:9, 29:27, 25:17)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 150. Sudije: Miloš Rakićević i Jelena Brkić.

Spartak: Stoković, Jungić, Janačkov, Medan, Juhas, Čajić, Konkolj (libero), Eremić, Pualić, Jovanović, Tumbas, Lozić.

Užice: Nenadić, Tripković, Ćirković (libero), Sredojević, Janjić, Dagović, Ignjatović, Lazić, Šuljagić, Avramović, Ljubojević, Milojević (libero).

Odbojkaši Spartaka zabeležili su maksimalnu pobedu u meču protiv Užica. Borba je viđena jedino u drugom setu kojeg Subotičani dobili posle preokreta.

Spartak je dominirao u prvom setu ne dozvolivši protivniku da zabeleži dvocifren broj poena. Poveli su domaći sa 8:2, a ubrzo blokom Juhasa rezultat je bio visokih 12:3. Subotičani su bili boljiu svim segmentima odbojkaške igre i lako osvojili prvi deo sa 25:9.

Dobro su domaći otvorili i drugi period, poveli su sa 7:1. Međutim gosti izUžica su tada zaigrali znatno bolje u odbrani i preciznije u napadu za izjednačenje rezultatat 13:13. U finišu seta gosti dolaze do 19:22, a zatim i do tri set lopte 21:24.  Spartak je uspeo da izjednači na 24:24, a zatim u rezultatskoj klackalici da osvoji drugi set sa 29:27.

Sredinom trećeg seta Spartak se odvojio na tri poena prednosti 10:7. Pokušali su gosti da zakomplikuju situaciju, međutim mladi Čajić sa dva asa razbija otpor gostiju i donosi šest poena viška svom timu, 18:12. Subotičani su lagano priveli set  kraju za zasluženu maksimalnu pobedu.