Odbojkaši Spartaka izbacili Ribnicu iz Kupa

Uto, 25.11.2014 - 22:49 -- dejan.vukovic

Spartak – Ribnica 3:1 (21:25, 25:23, 25:21, 25:17)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 200.

Spartak: Stoković, Jungić, Janačkov, Medan, Juhas, Ćajić, Eremić, Jovanović, Tumbas, Lozić, Konkolj (libero), Peić (libero).

Ribnica: Pavlović, Okošanović, Seizović, Adamović, Radović, Vilimanović, Ćosić, Milovanović, Zekavica, Drapšin, Škundrić (libero), Micić (libero).

Odbojkaši Spartaka večeras su pružili odličnu igru, savladali su favorizovanu ekipu Ribnicu sa 3:1 i plasirali se u četvrtfinale Kupa Srbije. Pokazali su subotičani da poseduju kvalitet uprkos brojnim promenama u sastavu i da im je mesto u elitnom rangu takmičenja.

Ribnica je imala minimalno vodstvo u većem delu prvog seta, usledila su tri as servisa Eremića za rezultatsko poravnanje 19:19. Ipak,više spretnosti pokazali su gosti u finišu seta i pre svega uspešnim blokom stigli do vodstv aod 1:0 u setovima.

Spartak je odlično zaigrao u drugom setu. Odlično su servirali subotičani i zadavali velikih problema protivniku. Poveli su domaći sa visokih 19:10, koje su skoro prokockali. Gosti su serijom poena umalo napravili preokret. Nakon odličnog seta Radovića prišli su na 24:22, ipak Eremić uspeva da poentira i izjednači rezultat na 1:1.

Početak trećeg seta pripao je Ribnici, Spartak je popravio igru u odbrani i uspeo da izjednači, 8:8. Blokom Medana domaći su poveli sa 10:9 a kada je Okošanović loptu poslao u aut prednost domaćih je iznosila tri poena, 16:13. Prišla je Ribnica na poen razlike 17:16, blokom Pavlovića, no Spartak se nije dao iznenaditi. Jovanović osvaja poen za 22:20 a ubrzo subotičani dolaze do vodstv au setovima od 2:1.

U četvrtom setu rezultatski ravnopravna igra vodila se do 4:4. Uspešnim blokovima domaćin je stigao do 10:7, da bi kod tehničkog tajm auta prednost iznosila 12:9. Eremić uspešnim blokom donosi prednost od 20:13, a Janačkov koristi drugu meč loptu za 25:17 i veliko slavlje domaćih odbojkaša koji su večeras pokazali svoj kvalitet.