Stotka Spartaka protiv Okk Beograda

Uto, 02.12.2014 - 22:37 -- dejan.vukovic

Spartak – OKK Beograd 101:90 (34:23, 21:27, 23:16, 23:24)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 600. Sudije: Ilija Belošević, Časlav Čukalović, Siniša Prpa.

Spartak: Živković 14, Ilić, Prlja 9, Nikolić 2, Sokolović 8, Antić 24, Kojić 12, Drakulić 16, Babović, Kočović, Matović 2, Laketa 14. Trener: Predrag Borilović.

OKK Beograd: Avramović 2, Smiljanić 18, Mitrović 17, M. Dimitrijević, Malidžan 14, P. Dimitrijević, Đorđević 2, Kužeta 7, Zarić 2, Stanković 21, Radetić 7, Rakić. Trener: Milovan Stepandić.

Košarkaši Spartaka zabeležili su važnu pobedu protiv OKK Beograda. Publika u Hali Sportova mogla je da uživa u kvalitetnoj košarkaškoj utakmici.

Spartak je dobro započeo utakmicu, sa dve trojke Živkovića i jednom Antića poveli su sa 13:5. Koševima Lakete došli su do prednosti od 22:11. Odličnu prvu četvrtinu zaključio je Kojić trojkom za 34:21. Beograđani su odgovorili u nastavku utakmice. Obe ekipe su zaigrale bolju odbranu. Spartak se mučio u napadu, dok su se gosti razigrali. Smiljanić trojkom smanjuje na četiri poena zaostatka, 46:42. Koševima Antića i Sokolovića, domaći su n a odmor otišli sa pet poena viška 55:50.

Subotičani su zaigrali bolje u nastavku susreta.  Nakon pet minuta igre u trećoj deonici ponovo su stigli do dvocifrene prednosti, 65:54. U finišu treće četvrtine dozvolili su protivniku da se vrati u meč. Situaciju popravlja Antić koji je postigao trojku uz zvuk sirene, i povećao prednost na 78:66. Trojkom Malidžana, i uz tri poena Mitrovića, gosti prilaze na minus sedam poena. Spartak je tada pojačao igru u odbrani, a važne poene postigao je Kojić tri minuta do kraja susreta, 91:77. Meč je prelomljen minut kasnije kada je namernu ličnu napravio Stanković, a večeras veoma raspoloženi Antić sigurno izveo oba slobodna bacanja i postigao koš u sledećem napadu za visokih i nedostižnih 95:81. U poslednjem napadu košem Kojića,  Spartak prelazi magičnu cifru od 100 poena.