Koš Lakete pola sekunde pre kraja za pobedu

Pet, 23.01.2015 - 23:20 -- dejan.vukovic

Spartak – Sloga 71:70 (29:18, 15:18, 12:15, 15:19)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 700. Sudije: Časlav Čukalović, Vladimir Vesković i Marko Strika.

Spartak: Živković 15, Ilić, Prlja 12, Nikolić, Sokolović 6, Antić 8, Kojić 4, Drakulić 5, Babović 6, Kočović, Matović, Laketa 15.

Sloga: Vulić 3, Jokić 5, Trtić 19, Gudžulić, Igrutinović, Otović 5, Simeunović, Vuletić 6, Todorović 10, Radonjić 8, Stamenić, Tadić 14.

Košarkaši Spartaka su košem Lakete pola sekunde pre kraja pobedili Slogu i prekinuli niz od četiri poraza.

Spartak je dobro otvorio meč, poveli su sa 4:0, nakon čega je Sloga preokrenula posle pet vezanih poena Trtića za 4:7. Razigrali su se Prlja i Laketa, čijim poenima su domaći došlo ponovo do vodstva od 13:9. Nakon odlične igre u odbrani, realizovali su brze kontre za povećanje vodstva od 29:16.  Početkom druge četvrtine prednost domaćih je narasla na 31:18. Veliko vodstvo je uspavalo košarkaše Spartaka koji su počeli da greše u napadu. Iskoristili su to gosti iz Kraljeva, prednost se brzo istopila a nakon trojke Todorovića prišli su na samo tri poena zaostatka, 34:31. U finišu prvog poluvremena Spartak je popravio svoju igru tako da se na poluvreme otišlo sa prednošću domaćih od 44:36.

Serijom od 8:0 Sloga je najavila preokret, nakon kontre Trtića i Radonjića imali su minimalnu prednost 47:48. Usledio je tajm aut domaćeg trenera Borilovića koji je smirio svoje momke, nakon čega su nanizali novu seriju poena. Zaigrali su bolje u odbrani brzo i efikasno u napadu za novo uverljivo vodstvo od 56:48. Polovinom poslednje deonice usledila je nova rezultatska drama u Hali sportova. Trtić je pogodio trojku za Slogu izjednačio rezultat na 62:62 i uveo meč u veoma uzbudljivu završnicu. Živković donosi novu prednost Golubovima od 69:65, nakon čega stižu nov auzbuđenja. Radonjić 35 sekundi pre kraja susreta pogađa oba slobodna bacanja za vodstvo gostiju 70:69. Usledio je loš napad domaćih i dva slobodna bacanja Tadića za Kraljevčane. Na sreću Subotičana gostujući košarkaš promašuje oba slobodna bacanja da bi Laketa šutem sa poludistance pola sekunde pre kraja obezbedio pobedu Spartaku 71:70.