Pobeda odbojkaša Spartaka

Pet, 30.01.2015 - 20:33 -- dejan.vukovic

Spartak – Kosovska Mitrovica 3:0 (25:22, 25:19, 25:19)

Subotica, Hala sprotova, gledalaca: oko 200. Sudije: Aleksandra Šućur i Jelena Brkić (Novi Sad).

Spartak: Jungić, Janačkov, medan, Juhas, Čajić, Konkolj (libero), Eremić, Pualić, Dodić, Jovanović, Tumbas, Lozić.

Kosovska Mitrovica: Matić, Nikolić, Knežević, Debeljar, Dautović, Jovanović, Matijašević, Radomirović, Delić (libero), Stanković, Ristić, Kuburović.

Odbojkaši Spartaka pobedili su večeras u Hali sportova drugoplasiranu ekipu Prve lige, Kosovsku Mitrovicu sa 3:0 u setovima (25:22, 25:19, 25:19). Subotičani su pokazali odličnu igru i opravdano došli do nove pobede.

Gosti su poveli sa 5:4 poenom Nikolića,Spartak brzo uzvraća i preokreće  rezultat na 8:6 poenom Jungića. Subotičani su održavali prednost da bi u finišu seta povećali na uverljivih 22:16. Pokušali su igrači Kosovske Mitrovice da stignu, napravili su seriju od 3:0, međutim Dodić poentira za 25:22.

Sprtak je poveo početkom drugog seta, blokom Janačkova bilo je 13:10 za subotičane. Igrali su domaći motivisano i veoma sigurno. As servisom Jovanovića prednost je bila velikih 23:15. Uz malo muke set su ipak uspešno priveli kraju za vodstvo od 2:0. Kosovska Mitrovica je povela sa 3:1 početkom trećeg seta. Spartak je vrlo brzo uzvratio i stigao protivnika. Medan je blokirao za 10:7, da bi nakon poena Dodića i as servisa Lozića bilo velikih 21:14. Janačkov je blokom doneo šest meč lopti Spartaku. Iskoristili su treću za novu pobedu pred svojom publikom.