Spartak Vojput obezbedio plasman na finalni turnir Kupa

Sre, 25.03.2015 - 23:54 -- dejan.vukovic

Crvena Zvezda – Spartak Vojput 26:23 (12:8)

SC “Šumice“ Gledalaca: 100. Sudije: Boričić Marko i Marković Dejan. Sedmerci: Crvena Zvezda 6/5, Spartak Vojput 2/2

Crvena Zvezda: Živojinović, Popović, Vujović, Milošević, Gačević 2, Antelj, Todorović 6, Cupara, Šotić, Nešovanović 1, Matičić 7, Babić 2, Ivanović 7, Leovac 1, Milutinović.

Spartak Vojput: Vukoslavović, Kosović, Đekić 3, Knežević, Kovačević 3, Lojaničić, Bojanović 2, Jovanović 1, Radulović, Distol 3, Županjac 5, Jelić 5, Kaltak 1, Rakocija, Čupić, Vuković.

Subotički rukometaši osigurali su učešće na finalnom turniru Kupa Srbije uprkos porazu od Crvene Zvezde u Beogradu od 26:23. Pre dve nedelje Spartak Vojput je u Subotici slavio sa 26:20 i tako obezbedio plasman među četiri najbolje ekipe u najmasovnijem takmičenju.

Olako su ušli u meč putari. Domaći su serijom golova stigli do prednosti  od 4:1. Zaigrali su malo bolje subotičani u napadu i polako smanjivali razliku. Jelić je odigrao odlično u odbrani, ukrao loptu protivniku uposlio Županjca koji iz kontranapada donosi izjednačenje rezultata 6:6 u 19. minutu susreta. Pokretljivom odbranom, Zvezda je uspela da ublaži napade putara i ponovo stekne osetniju prednost. Nešovanović dovodi domaće do vodstva od 11:7, dva minuta pre kraja prvog poluvremena. U sledećem napadu jak šut Kovačevića zaustavlja stativa da bi iz kontre Matičić povećao na visokih 12:7 u 28 minutu. U poslednjem napadu prvog dela Jelić smanjuje na 12:8.

Spartak Vojput je znatno ozbiljnije ušao u nastavak utakmice. Razigrao se Županjac i Distol čijim golovima subotičani prilaze na gol zaostataka, 14:13 u 37 minutu. Putari uspevaju da izjednače u 47. minutu kada je mrežu protivnika pogodio Distol za 19:19. Tada je svima bilo jasno da će Spartak Vojput nastaviti dalje takmičenje u Kupu Srbije. Golovima raspoloženog Ivanovića u finišu meča, Crvena Zvezda je ponovo došla do prednosti od dva gola 21:19. Usledio je odličan šut Bojanovića za 21:20. Minut pre kraja Matičić povećava na 26:23, subotičani propuštaju svoj napad da bi u poslednjim trenucima susreta golman Vukoslavović odbranio sedmerac Matičiću.

Pored Spartak Vojputa n afinalni turnir Kupa Srbije plasirale su se ekipe Vojvodine, Radničkog i Železničara.