Novi trijumf fudbalera Bačke

Sre, 15.04.2015 - 20:23 -- dejan.vukovic

Bačka 1901 – Sloga 1:0 (0:0)

Subotica – Stadion kraj Somborske kapije. Gledalaca: oko 250. Sudija: Mihajlović (Zrenjanin). Strelac: Šveljo u 80. minutu.

Bačka: Tasić, Savović, Kiš, Svitić, Ćalasan, Simović, Radosavljev, Matić, Zlatković (Nikić), Ljubenović (Maksimović), Šveljo.

Sloga: Rackov, Zelić, Slijepčević, Miljanović, Kremenović, Džepina (Ivanović), Zeljković (Prodanov), Tomić, Kozomora (Kaurin), Erak, Panić.

Fudbaleri Bačke nastavili su sa odličnim rezultatima u prolećnom delu. Danas su na svom terenu pobedili Sloga sa minimalnim rezultatom od 1:0 i trenutno zauzimaju četvrto mesto u Srpskoj ligi grupa Vojvodina.

Bačka je odlično otvorila utakmicu, međutim nakon petnaest minuta igre Sloga je uspostavila ravnotežu tako da se igra preselila na sredinu terena. U drugom poluvremenu subotičani su zaigrali znatno angažovanije i počeli opasnije da prete. Prvu ozbiljniju priliku za vodstvo propustio je Šveljo u 68. minutu koji nije iskoristio dobar centaršut Matića. Zlatković je zapretio osam minuta kasnije, no golman Sloge, Rackov odličnom intervencijom čuva svoju mrežu. Inicijativa se isplatila domaćim igračima u 80. minutu kada je Savović nabacio loptu pred gol a Šveljo je spretno glavom poslao u mrežu za nova tri boda.