Odbojkašice Spartaka u finalu play-offa

Čet, 23.04.2015 - 01:08 -- dejan.vukovic

Spartak – Crvena zvezda 3:1 (25:17, 16:25, 25:19, 25:22)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 1.200. Sudije: Mirko Janković, Stanislava Simić. Trajanje meča: 99 minuta. Rezultat u seriji: 3:2.

NIS SPARTAK: Vukoja, Rajlić, Cvetićanin 8, Drpa 23, Sredić 11, Vučković, Antanasijević 3, Medić 11, T. Matić 9, Oluić 4, D. Matić (libero), Živanović. Trener: Slobodan Galešev.

CRVENA ZVEZDA: Trnić 10, Čanak, Popović 8, Brđović 2, Helić 23, Pušić (libero), Rosić (libero), Milenković 7, Stijepić, Kecman 3, Lukić 3, Milović. Trener: Branko Kovačević.

Odbojkašpice Spartaka pružile su još jednu fantastičnu partiju pred punom halom sportova bodrene od vernih navijača Marionaca, ali i mnogobrojnih subotičkih sportista koji su došli da pruže podršku. Nakon prva dva poraza u Subotici malo ko se nadao da golubice mogu do finala. Golubice su u dramatičnom meču pokazale karakter i stigle do toliko željene pobede.

Spartak je odlično započeo peti meč, diktirale su tempo igre i već u startu povele sa 4:0. Razigrala se Cvetičanin a uz odličnu igru u odbrani i uspešnim kontrama domaće su stigle do vodstva od 15:9. Dominirale su golubice u svim segmentima igre i ubrzo stekle veliku prednost. Završni udarac zadala je Antanasijević sa dva as servisa.

Uzvratila je Zvezda u sledećem setu najviše zahvaljujući boljim blokom. Povele su gošće sa 10:8, da bi kod obaveznog tajmauta prednost iznosila četiri poena 12:8. bez većeg otpora Zvezda je ubrzo dobila drugi set sa 25:16.

Početak trećeg seta pripao je beograđankama koje su povele sa 7:3. Odgovorile su matićeva i Drpa i približile golubice na samo poen zaostatka 9:10. Zvezda je uspela da povede preko Popovićeve sa 15:11, Spartak se ponovo vratio u igru i poeneom Sredićeve izjednačuju na 15:15. Poklon poenom zbog crvenog kartona koji je zaradio trener Kovačević zbog prigovora, golubice su povele sa 19:16.  Tanja Sredić je nanizala dv abloka za velikih 22:17. Najubojitija u domaćim redovima, Marta Drpa završava set u korsit Spartaka za vodstvo od 2:1.

Velika borba viđena je i u večeras poslednjem četvrtom setu. Spartak je poveo sa 3:1, da bi gošće odmah izjednačile na 3:3. Domaće su požrtvovanom igrom stigle do prednosti 11:7, a Zvezda preokrenula na 12:11. Razigrane Sredićeva i Drpa vraćaju vodstvo golubicama koje je nakon uspešnog bloka Medićeve izbnosilo velikih 5 poena, 19:14. Nisu se predavale gošće, uspele su da se primaknu na 22:20 i učinile meč dodatno neizvesnim. Greškom Popovićeve, Spartak je došao do prve meč lopte, 24:21. Poslednji poen osvojila je Marta Drpa za veliku radost i sjajan uspeh odbojkašica Spartaka.

Nema puno odmora za odbojkašice Spartaka. Finalna serija na tri dobijene utakmice počinje već u subotu 25. aprila kada će Spartak gostovati aktuelnom prvaku ekipi Vizure.