GRADSKI MUZEJ SUBOTICA |
17.00–01.00 Igraonice za decu traju od 17.00 do 24.00 |
– U ogledalu vremena–srpsko građansko društvo na razmeđi vekova kroz Zbirku dr Jovana Milekića – Zbirka stakla Muzeja Slavonije: 19. i 20. vek – Izložba „Priroda i sececija“ – Galerija mađarske likovne umetnosti u Vojvodini (1830–1930) |
Gradska suvenirnica (Gradska kuća) | – Linija–između arhitekure i mode | |
MODERNA GALERIJA „LIKOVNI SUSRET“ SUBOTICA Park F. Rajhla 5 |
17.00–01.00 |
22.00 Otvaranje izložbe Strip u Subotici: izložba stripa savremenih subotičkih autora – 100 godina–100 lutaka: izložba pozorišnih lutaka iz R. Mađarske (22. Međunarodni festival pozorišta za decu Subotica) – Radionica stripa za posetioice – 22.30 Koncert |
GALERIJA „DR VINKO PERČIĆ“ Maksima Gorkog 22 |
17.00–01.00 |
Multimedijalna izložba Maje Rakočević Cvijanov: Authentic - retrospekcija radova od 2000. do 2015. godine |
GRADSKA BIBLIOTEKA Cara Dušana 2 |
17.00–01.00 |
Noć muzeja u godini jubileja: 125. godina postojanja Gradske biblioteke Subotica – Čitaonica Naučnog odeljenja, kataloška soba, hol i Mala galerija: interaktivna izložba posvećena istorijatu Biblioteke – Dvorište biblioteke: Koncert evergrin muzike, Gordan Papić i prijatelji i izložba lampi Jugoslava Sivića Ćuge i skulptura Arpada Slančika – Dečje odeljenje: 17.00–21.00 čitanje bajki – Američki kutak: izložba radova Branka Prčića i izložba fotografija Lasla Tota
|
ISTORIJSKI ARHIV SUBOTICA Trg Slobode 1/III |
17.00–01.00 |
70 godina Sportskog društva Spartak, izložba starih fotografija iz fonda Istorijskog arhiva Subotice i sportskih relikvija sportista i klubova
|
POZORIŠTE „DEŽE KOSTOLANJI“ Trg Žrtava Fašizma 5 |
18.00–24.00 |
Open Theatre Night 18.00–20.00 Prijemni čas, druženje i razgovor sa glumcima uz koncert formacije OffGround
20.00–22.00 Iza kulisa, šetnja u pozorištu |
DEČJE POZORIŠTE SUBOTICA Park Ferenca Rajhla 12a |
17.00 |
Voleo bih da mi se rađa dete, predstava na srpskom jeziku u izvođenju dramske grupe „MI” Tehničke škole „Ivan Sarić” Subotica
|
ART BIOSKOP „LIFKA“ Trg Žrtava Fašizma 5 |
17.00–01.00 |
– 18.00 Slikarski performans Miloš Bibić & Medijala – 19.00 Izložba fotografija Đule Bezega „Bez ičeg suvišnog“ – 20.00 Izložba lampi Jugoslava Sivića „Umetnost preoblikovanja metala“ – 22.00 Koncert muzičkog dua „Dharma“ – 23.00 Koncert grupe „Neuroleptic Trio“ Omaž Robinu Vilijamsu (1951–2014) – 18.00 Peč Adams – 20.00 Društvo mrtvih pesnika – 22.00 Dobri Vil Hanting
|
FONDACIJA „DANILO KIŠ“ Park Ferenca Rajhla 12a |
19.00–01.00 |
Izložba „Noć u gradu“, ambijentalna postavka likovnih autora iz Subotice
|
ARTPORTA (GALERIJA „POD TORNJEM“) Trg Slobode 1 |
18.00–24.00 |
18.00 „Jazzmob“ na Trgu Slobode kod Plave fontane 18.15 Svečano otvaranje ArtPort-a izložbom „Novi likovni početak pod tornjem“ 19.00–24.00 Noćni razgovor sa umetnicima |
OTVORENI UNIVERZITET SUBOTICA Trg cara Jovana Nenada 15 |
18.00–24.00 |
Izložba fotografija „Deca su ukras sveta“, autor: Minja Subota – Retrospektiva dečije emisije „Muzički tobogan“, Galerija Otvorenog univerziteta
|
ŠKOLA „DE MEDIČI“ Dimitrija Tucovića 6 |
17.00–24.00 |
Godišnja izložba polaznika škole za likovnu i vizuelnu komunikaciju „De Medici“, Subotica |
SKC „SVETI SAVA“ Trg Republike 16 |
19.00–24.00 | Samostalna izložba Vlade Njaradija „Zapisi sa Meteora“ |
MAĐARSKI FOLKLORNI CENTAR U VOJVODINI Doža Đerđa 17
|
17.00–24.00 |
Konkursna izložba narodnog tkanja „IV. Lánchenger” – Prezentacija izložbe na srpskom i mađarskom jeziku i prikaz rada u radionicama (za tkanje i grnčarstvo) – projekcija filma o delatnosti organizacije |
KUD „BUNJEVKA“ Miloša Obilića 6 |
17.00–01.00 |
Otvorena vrata Bunjevke – stalna muzejska postavka „Divojački Štafir“ – „Savremena tradicija“, izložba slika i nakita od slame ANUBuSu – izložba slika na otvorenom „Ekspresije“ |
OKUD “MLADOST” Harambašićeva 4 |
17.00–01.00 |
– Izložba originalnih narodnih nošnji i etno predmeta iz Srbije i regiona. – Fotografije sa nastupa u Subotici i turneja u zemlji i svetu. – Koncert folklornog ansambla |
UDRUŽENJE LUSA Save Šumanovića 2 |
17.00–24.00 |
– 17.00: „Simboli Subotice i Palića“, otvaranje izložbe radova u tehnici slame
|
KAFE „GRUNF“ Nušićeva 1 |
16.00–02.00 |
Izložba instalacije „Luminosity“; autor: Sanja Stojilković – Nastup grupe Hton: promocija singla “Србија / Časovničarstvo Pt.4” |
„FLAIR“ COCTAIL BAR Vatroslava Lisinskog 1A |
21.00–03.00 |
Senke, izložba fotografija Bojane Jurić |
FREE TIME RAIL Hol Nove Opštine (Trg Lazara Nešića 1) |
17.00–01.00 |
Izložba železničkih maketa |
AIKIDO KLUB „JOVAN MIKIĆ SPARTAK”, SUBOTICA Otvoreni Univerzitet (hol br. 2, drugi ulaz) Trg Cara Jovana Nenada 15 |
Promocija japanske kulture i aikidoa – Prezentacija Aikidoa kao japanske borilačke veštine – Projekcija kratkih dokumentarnih filmova vezanih za Aikido – Kuvanje i degustacija zelenog čaja – Dečiji kutak: radionica crtanja i pravljenja origamija – Izložba Bonsai drveća |
|
NATURA STIL Trg Cara Jovana Nenada 11 |
18.00–24.00 |
18.00–24.00 Razgledanje suvenira i rukotvorina 21.00–22.00 Književno-muzičko veče Učestvuju: Dragica Minjević Medaković, pisac i pesnik, Dijana Uherek Stevanović, pesnik i predsednik Udruženja balkanskih umetnika i Antal Brašnjo, violista. |
ROTOGRAFIKA Segedinski put 72 |
17.00–24.00 |
Obilazak muzeja i Dan otvorenih vrata štamparije Rotografika |
KLEIN HOUSE Štrosmajerova 9 |
10.00 – 24.00 |
- Art market sa preko 15 izlagača kreativnog stvaralaštva, rukotvorina i nakita, - Projekcija video materijala iz Dinovizija arhive i celodnevna prezentacija izdanja izdavačke kuće B92 pod nazivom Belgrade CoffeeShop, kompilacijama domaće savremene muzičke produkcije |
KANCELARIJA ZA MLADE SUBOTICA I KAFE DOT SUBOTICA Age Mamužića 2 |
18:00 – 01:00 |
18:00h – 22:00 Playlista subotičkih bendova koji će nastupiti u pratećem programu festivala Omladina (Pionir 10, Nebo je Crveno, Ana never, Nafta, D zoo, All the arms we need, Omladinac 11, Mršavi pas, Wooden ambulance i drugi) 20:00 – 01:00 Projekcija starih fotografija sa festivala Omladina 70ih i 80ih 18:00 – 01:00 Promotivni štand festivala Omladina 2015 22:00h – 01:00 Nastup uživo JazzVa i prijatelji (JazzVa & friends), Soti Boglarka-vokal, Stojan Grubić-tenor sax, Denis Niķičić-gitara, Nevena Pejčić-klavir, Mark Rekecki-bass i Akos Dienes- bubnjevi 18:00 – 21:00 Dečiji kutak: crtanje kredom po ulici, igranje lastiša, i dr. |