Barna šesti na 50 metara na Evropskim Igrama

Ned, 28.06.2015 - 00:55 -- dejan.vukovic

Andrej Barna, najbolji plivač subtičkog Spartaka je kao član reprezentacije Srbije ostvario još jedan dobar rezultat na Evropskim Igrama. Danas je u finalnoj trci na 50 metara slobodno zauzeo odlično šesto mesto na Igrama u Bakuu (Azerbejdžan).

Andrej je ovaj plasman ostvario pošto je finalnu trku isplivao u vremenu 22.95. Kvalifikacione trke su se plivale rano jutros, gde je Andrej zauzeo 10.mesto (23.22), dok je u polufinalu isplivao vreme 22.64, što mu je bilo dovoljno da u finale uđe kao šesti. Zlatnu medalju osvojio je Ziva Kalontarov iz Izraela, srebrnu italijan Đovani, dok je do bronze doplivao Aleksej Brianski iz Rusije.

Barna je pre koji dan osvojio osmo mesto u trci na 100 metara slobodnim stilom. Subotičanin je svojim nastupima opravdao poziv u reprezentaciju i najavio da on njeg amožemno očekivati još bolje rezultate.