Lider slavio u Subotici

Ned, 17.01.2016 - 16:22 -- dejan.vukovic

Spartak – Jedinstvo (SP) 1:3 (21:25, 25:23, 21:25, 22:25)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 250. Sudije: Branislav Jovančić i Vladan Prica.

Spartak: Stoković, Jungić, Janačkov 8 (4 bl), Eremić 13 (4 bl, 1 as), Čajić, Konkolj (libero), Faćol 1 (1 bl), Kecman 17 (2 bl), Dodić 19 (1 bl), Jovanović 1, Tumbas 13 (2 bl, 2 as), Lozić.

Jedinstvo (SP): Jovanović 11 (1 bl, 1 as), Mladenović (libero), Lazarević, Žunjić, Radišić 4 (1 bl), Majstorović 9 (1 bl), Pajić 27 (6 bl, 1 as), Madić 13 (1 bl), Matijašević 5, Skokna 1 (1 as), Obradović, Paravinja.

Odbojkaši Spartaka propustili su priliku da nanesu prvi poraz ekipi Jedinstva, međutim u najbitnijim momentima subotičani su grešilii dozvolili protivniku da odnese bodove iz Subotice

Ekipa Jedinstva je prva stigla do prve osetnije prednosti kada su poenom Pajića poveli sa 10:7. Ubrzo su stigli do vodstva od 19:15 kada je Spartak popravio igru i as servisom Tumbasa i blok Janačkova Golubovi su prišli na 18:19. Imali su šansu za poravnanje, ali umesto toga Jedinstvo je napravilo mini seriju i stigli su do 22:19. Ubrzo su osvojili i prvi set sa 25:21.

Početak drugog seta protekao je u izjednačenoj igri da bi Spartak poveo sa 12:11 na obaveznom odmoru. Ubrzo su subotičani poveli sa 16:13 a u finišu seta imali prednost od 21:18. Usledila je dramatična završnica, pošto je Jedinstvo uspelo da izjednači rezultat. Ipak, sa tri poena Dodića, odbojkaši Spartaka su izjednačili rezultat u setovima.

Spartak je odlično počeo treći set. Poveli su sa  11:9, zatim i sa 18:16. Greškama domaćih igrača Jedinstvo je došlo do izjednačenja, da bi blokom Pajića stigli do preokreta od 20:18.  Eremić je ubrzo izjednačio, međutim gosti iz Pazove su u finišu napravili seriju poen ai stigli do prednosti od 2:1 u setovima.

Četvrti set je protekao u rezultatski neizvesnoj igri da bi u finišu seta Jedisntvo povelo sa 17:15 a ubrzo i sa 19:16. Nakon sporne odluke drugog sudije ekipa iz Stare Pazove povela je sa 20:17. Jovanović je doneo Jedinstvu dve meč lopte, a pobedu gostima donosi Madić.