Pet, 22.01.2016 - 22:11 -- dejan.vukovic

Spartak – Mladost 81:75 (25:22, 15:18, 23:18, 18:17)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 450. Sudije: Vojinović, Glišić, Prpa.

Spartak: Ljubenković 5, Kuridža, Nikolić 4, Jevđić 13, Kuntić 18, Drakulić 13, Jančikin, Miščević 4, Matović, Laketa 2, Matić 4, Vulić 18.

Mladost: Reljić 4, Kužeta 12, Bulatović 2, Beader 12, Burić 4, Sokolović 3, Bogdanović, Brkić, Gašić, Macura, Balmazović 7, Pot 31.

Košarkaši Spartaka pobedili su ekipu Mladosti iz Zemuna odličnim procentom šuta za tri poena. Pobedu je overio Kuntić svojom četvrtom trojkom n autakmici 12 sekundi pre kraja za vodstvo 79:75. Uz Kuntića u redovima domaćina raspoloženi su bili Vulić sa 18 poena i Jevđić sa 13 postignutih koševa.

Utakmica je počela trojkom Stefana Pota koji je zadavao stalne probleme košarkašima Spartaka. Postigao je čak 31 poen na utakmici, ali ni to nije pomoglo ekipi Mladosti da dođe do bodova. Košem Beadera Mladost je povela sa 8:3. Spartak je uspeo da odgovori serijom od 8:0 i da preoikrene rezultat u svoju korist, 14:12. Subotičane je odlično služio šut za tri poena te su prvi period dobili sa 25:22. Zemun je u drugoj četvrtini vezao nekoliko poena, dok su domaćini imali problema sa šutem. Uspeli su gosti da preokrenu i povedu sa 35:38. Vulić uspeva da izjednači rezultat u finišu druge deonice.

Domaće je ponovo krenuo šut za tri poena u trećoj deonici. Postigli su čak četiri trojke u pet napada, od kojih je dve ubacio Kuntić za vodstvo od 59:53. Košem Vulića Spartak je treću deonicu završio sa prednosšću od 63:58. Nastavili su subotičani u istom ritmu te su u 33 minutu imali prednost od 67:60.  Međutim, razigrani Stefan Pot je sam poništio prednost Spartaka. Dva puta je pogodio koš iz prekršaja, te realizovao slobodna bacanja, a zatim iz brze kontre preokrenuo rezulta na 67:68.

Uspeli su domaći da prekinu niz gostiju i košem Jevđića na minut ipo do kraja da povedu sa tri poena. Mladost se vratila u igru nakon lošeg napada Spartaka, tako da se u poslednji minut ušlo sa minimalnom prednošću Spartaka od 76:75. Srećom po domaće Beader je promašio trojku, da bi u sledećem napadu Kuntić 12 sekundi pre kraja postigao trojku za 79:75. Pokušao je Pot trojkom da vrati Mladost u igru, međutim najbolji pojedinac na terenu ovaj put nije bio precizan. Usledio je brz faul i sigurna realizacija Drakulića sa linije slobodnog bacanja za konačnih 81:75.