Odbojkašice Zrenjanina napravile brejk u Subotici

Čet, 17.03.2016 - 00:41 -- dejan.vukovic

Spartak – MD Zrenjanin 2:3 (22:25, 20:25, 25:18, 25:20, 17:19)

Hala sportova „Dudova šuma”. Gledalaca: 150. Sudije: Mirko Janković i Vladimir Cvetković.

NIS SPARTAK: Jović, Rajlić 9, Cvetićanin 21, Sredić 10, Vučković, Antanasijević 11, Bogdanović 9, Prolić (libero), Jegdić (libero), Oluić 19, Dabić, Živanović. Trener: Radovan Dabić.

MD ZRENJANIN: Radanović 7, Koprivica, Sekulić 21, Marković 24, Popović (libero), Stojković 20, Mičeta, Martinović, Anđelić (libero), Knežević 1, Terzijevska, Šujica. Trener: Dejan Desnica.

Ekipa Zrenjanina je nakon velike drame slavila u Subotici u prvoj utakmici četvrtfinala play offa. Goišće su slavile posle pet setova i velike neizvesnosti u petom seto koji je okončan sa 19:17.

Spartak prvi set počeo serijom grešaka, gostujuća ekipa je povela sa 6:1. Uz veliku borbenost ekipe iz Zrenjanina je stigla do prednosti od 19:12. Stojkovićeva je ubrzo donela set loptu, 24:17. Trgle su se igračice Spartaka, vezale seriju poena i stigle do 22:24. Gošće nisu prokockale veliku prednost, poenom Markovićeve osvojile su prvi set sa 25:22.

Nakon grešaka na obe strane, finiš drugog seta pripao je gošćama koje su stigle do 21:18. Uz veliku želju i pomalo sreće gošće iz Zrenjanina su povele sa 24:18 nakon dva as servisa Markovićeve. Ubrzo su zrenjaninke vodile sa visokih 2:0 u setovima. Treći set je napokon pripao subotičankama. Odličnim servisima Spartak je stigao do prednosti od 17:9. Uspele su gošće da se primaknu, ali nakon tajma auta koji je zatražio trener domaćih Dabić, subotičanke su napravile par uspešnih blokova a poenom Rajlićeve smanjile su rezultat na utakmici na 1:2.

Velika borba vođena je u četvrtom setu. Spartak je poveo sa 12:11, da bi nakon obaveznog tajm auta imale dva poena prednosti 15:13. Gošće su napravile mini seriju i preokrenule rezultat na 15:16. Do samog finiša seta ni jedna ekipa nije napravila veću razliku od jednog poena, kada su subotičanke nakon greški protivnika povele sa 23:20 as servisom Antanasijevićke. Kontrom Rajlićeve domaće dolaze do set lopte koju realizuje Cvetićanin za poravnanje rezultata na 2:2.

Odličnim servisima Antanasijević, domaće su povele sa 3:0. Izjednačile su gošće no Spartak se ponovo odlepio na 7:4. Došlo je do novog preokreta, te su Zrenjaninke povele sa 8:7. Nastavilo se sa uzbuđenjem do samoga kraja. Prvu meč loptu imale su odbojkašice Zrenjanina pri rezultatau 13:14. Uzvratila su domaće preko Oluić, preokrenule rezultat i sada one imale meč loptu. Spartak je propustio tri meč lopte a Zrenjanin iskoristio drugu priliku za pobedu u prvoj utakmici četvrtfinala play offa.

Sledeća utakmica ovih rivala igra se u Zrenjaninu u subotu 19. marta u kojoj odbojkašice Spartak amoraju da pobede ukoliko žele da nastave trku za prvaka države.