Ekspresna pobeda odbojkaša Spartaka

Pet, 18.03.2016 - 21:58 -- dejan.vukovic

Spartak – Bavanište 3:0 (25:13, 25:7, 25:11)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 250. Sudije: Vladan Prica i Miloš Rakićević (obojica iz Beograda).

Spartak: Stoković 1 (1 bl), Jungić 9 (1 as, 1 bl), Janačkov 8 (4 bl), Eremić 9 (1 as), Čajić, Konkolj (libero), Faćol, Kecman, Pualić 2 (1 as), Dodić 12 (1 as), Tumbas 9 (1 as, 2 bl), Lozić 10 (1 bl).

Bavanište: Bulić, Jovanović 2, Buzejka, Savin, Brdarski 3, Dolovački (libero), Juhas 1, Velićković 7, Vladisavljev 8 (2 bl), Pozdnjakov 5.

Odbojkaši Spartaka su za sat vremena u potpunosti nadigrali ekipu Bavaništa. Zabeležili su maksimalnu pobedu od 3:0 dozvolivši gostujućoj ekipi da postigne samo 31 poen na celom meču.

Odličnu igru su pokazali odbojkaši Spartaka tokom celog susreta. Igrali su vrlo požrtvovano u odbrani i raznovrsno u napadu. Poveli su subotičani sa 4:0 a ubrzo je na semaforu stajalo 7:2. Poenom Dodića Spartak je došao do 15:8. U prvom setu protivnik je osvojio samo 13 poena a kasnije se ispostavilo da je to bio i najveći otpor Bavaništa u meču. U narednim setovima gosti su osvojili 7 i 11 poena. što dovoljno govori o ubedljivoj pobedi.

U drugom setu Spartak je bio još ubedljiviji, na obavezni odmor su otišli sa prednošču od 12:2. Uprkos velikom vodstvu nastavili su sa požrtvovanom igrom i drugi deo igre dobili sa 25:7. Nastavili su subotičani sa dobrom igrom i u trećem setu. Na tehničkom tajm autu imali su prednost od 12:5. U finišu su poveli sa 21:11, nakon čega su vezali četiri poena za 25:11 i osvajanje novih bodova.

Spartak se nakon nepotpunog 19 kola nalazi na drugom mestu Prve lige sa 46 osvojenih bodova. Drugo mesto obezbeđuje baraž za ulazak u Super ligu. Na prvom mestu trenutno se nalazi ekipa Jedinstva iz Stare Pazove