Ekipna titula rvačima Spartaka

Sub, 11.02.2017 - 23:24 -- dejan.vukovic

Subotica je bila domaćin Prvenstva Srbije u rvanju za takmičare do 23 godine na kojem je ekipnu titulu osvojio rvački klub Spartak.

Rvači Spartaka ostvarili su dobar rezultat i na kraju zasluženo trijumfovali. Osvojili su tri zlatne medalje, Slobodan Saulića u kategoriji do 66 kg, Ervin Penjova u kategoriji  do 80kg i Sabolč Horvat u konkurenciji do 98 kg. Pored tri zlatne medalje osvojili su i dve srebrne medalje kao i četiri bronzana odličja.

Trener Spartaka Predrag Ivankov zadovoljan je ostvarenim rezultatom - Zadovoljni smo osvojenim prvim mestom, ne možemo reći da mu se nismo nadali. Rezultati su manje-više očekivani, nadali smo se možda i osvojanju četiri zlatne medalje, ali nažalost jedna je izostala. Posebne pohvale zaslužuju Saulić i Horvat, koji su malo iznenadili svoje rivale u klupskim finalima, dok je Penjov očekivano osvojio zlatnu medalju u kategoriji do 80 kg.

Rezultati,

• 59 kg: Aleksandar Olujić (Soko), Daniel Nađ (Senta), Edvin Penjov (Spartak), Petar Pavluković (Soko),
  • 66 kg: Slobodan Saulić (Spartak), Robert Dudaš (Spartak), Stean Paić (Senta), Miljan Đukanović (Radnički BG),
  • 71 kg: Sava Mijoković (Soko), Slavko Vuković (NS), Viktor Guljaš (Spartak), Stefan Liščević (Radnički S),
  • 75 kg: Žarko Velimirović (Partizan), Ivan Zerge (Senta), Luka Živanović (Partizan), Norbert Čikoš (Spartak),
  • 80 kg: Ervin Penjov (Spartak), Milan Relić (Soko), Filip Lacko (Spartak),
  • 85 kg: Žarko Dickov (Radnićki BG), Božidar Baltić (Partizan), Valentin Čabi (Proleter), Nikola Todorovski (Crvena zvezda),
  • 98 kg: Sabolč Horvat (Spartak), Emil Janković (Spartak), Bence Almaši (Senta), Filip Petroski (TENT),
  • 130 kg: Boban Živanović (Partizan), Branko Živanović (Partizan), Stojan Dević (Novi Sad), Bojan Peić (Aleksandrovo).