Odbojkašice bez plasmana u finale Kupa

Ned, 19.02.2017 - 12:26 -- dejan.vukovic

Dinamo – Spartak  3:1 (25:23, 25:14, 23:25, 25:15)

Hala Par u Staroj Pazovi. Gledalaca: oko 600. Sudije: Anđelko Popović i Zoran Radovanović. Vreme trajanja meča: 94 min.

Dinamo: Ašćerić 6, Đurđević, Lazić 8, Ćuk, Vladisavljev, Simić 1, Kocić 21, Spremo 9, Stojković, Marković 10, Medarević 3 i Jovanović.

Spartak: Jović 12, Čičić, Rajlić 16, Cvetićanin 4, Marić, Ilić, Vučković 8, Prolić, Jegdić, Dabić 1, Batinić i Živanović 9.

Odbojkašice Spartaka nisu uspele da se plasiraju u finale 51. Kupa Srbije 2016/2017 pošto su u polufinalnom duelu poražen eod Dinama sa 3:1 u setovim anakon 94 minuta igre.

U prvom setu se vodila izjednačena borba do same završnice. Dinamo je odigrao sigurnije u samom finišu i prvi set rešio u svoju korist sa 25:23. Usledila je još bolja igra Dinama u drugom setu, kada su Pančevke Golubicama prepustile svega 14 poena i povele sa 2:0 u setovima. U trećem setu, Dinamo je već na polovini seta stekao prednost od pet poena (14:9), međutim odbojkašice Spartaka se nisu predavale i stigle su do izjednačenja na 19:19. U završnici, Dinamo je poveo sa 23:20, a Spartak izjednačio na 23:23 da bi već u sledećem napadu stigle na korak do osvajanja seta, 24:23. Iskoristile su Subotičanke prvu set loptu i smanjile prednost Dinama na 2:1 u setovima. Pančevke su silovito krenule u četvrtom setu i povele sa 14:6. Za razliku od trećeg seta, subotičanke sada nisu imale odgovor na igru protivnica. Dinamo je uspešno održavao prednost, okončao četvrti set sa 25:15, za pobedu od 3:1 i plasman u finale Kupa Srbije.

Nakon meča Lana Dabić kapiten Spartaka, čestitala je protivnicama ulazak u finale - Dinamo je hrabrije i sigurnije ušao u meč. Mi smo počele nekako stresno. Verovatno ta mladost i neiskustvo devojaka koje prvi put igraju Super ligu, pa i ovakav jedan meč, polufinale Kupa. Čestitam Dinamu na sjajnoj igri i trijumfu. Dosta smo grešile i nismo mogle da im pariramo.

Trener Spartaka, Radovan Dabić izneo je svoje utiske posle meča - Mnogo smo grešili. Spremali smo se za situacije koje su se i desile na terenu, ali ipak nismo uspeli. Jedino smo u odbrani bili dobri, a u svemu ostalom je Dinamo bio uspešniji i zasluženo ide u finale.

Finale Kupa Srbije između Jedinstva (Stara Pazova) i Dinama (Pančevo) na programu je u nedelju 19. februara sa početkom od 18 časova uz direktan prenos na RTS 2.