Sub, 18.03.2017 - 01:57 -- dejan.vukovic

Spartak – Toplički Vitezovi 3:0 (25:13, 25:18, 25:19)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 150. Sudije: Mario Peić i Gora Glušac.

Spartak: Milović (libero), Jungić 10 (1 as), Peić (libero), Medan 1, Đurđević 2 (1 bl), Konkolj 2 (1 bl), Kristaj 3, Kecman 11 (1 bl, 1 as), Pavlović 1, Ljuboja 4 (1 bl), Tumbas 9 (3 bl), Lozić 10.

Toplički Vitezovi: Bzenić 8 (3 bl), Šribar 7 (1 as), Raković 1, Jakovljević 3 (1 bl), Cvetković 2, Jablanović 4 (1 bl), Simonović 11 (2 bl).

Odbojkaši Spartak su opravdali ulogu favorita i brzo došli do nove pobede. Subotičani su bili ubedljivi tokom celog meča i bez previše uzbuđenja upisali nove bodove.

Mala neizvesnot bila je jedino početkom meča kada su gosti prišli na poen zaostatka 10:9. Usledila je serija subotičana od 5:0 na servis Medana i vodstvo od 15:9. Vrlo brzo je prednost bila dvocifreena 21:10, da bi se set okončao sa pobedom Spartaka od 25:13.

Trener domaćih u drugom setu priliku je dao i mlađim igračima U, pa su se na parketu našli Ljuboja, Đurđević a potom i Kristaj. Međutim, ni tada nije bilo dileme oko pobednika. Spartak je poveo sa 12:4, uskoro je bilo 20:12. Subotičani su drugi set okončali sa 25:18.

Treći period nij edoneo ništa novo na terenu. Poenom Kecmana, subotičani su imali pet poena prednosti, 12:7. Posle servisa Đurđevića i greške Topličkih Vitezova rezultat je bio 22:17. Mladi Kristaj donosi šest meč lopti, 24:18, a nakon greška gostiju meč je okončan ubedljivom pobedom Spartaka.