RK Spartak Vojput je bio domaćin kadetskog turnira Super lige

Pon, 20.03.2017 - 15:24 -- dejan.vukovic

Rukometni klub Spartak Vojput je u nedelju 19. marta bio domaćin turnira Super lige za kadete, dečake do 16 godina.

Pored Spartak Vojputa učestvovali su Vojvodina, Somborelektro i Lavovi BP. Subotičani su u prvom susretu tesno poraženi od svojih vršnjaka iz RK Vojvodina, najbolje ekipe u Super ligi koja još nije doživela poraz sa 22:23. Po završetku prvog poluvremena Vojvodina je imala prednost od 12:8, međutim to nije obeshrabrilo momke koje predvodi trener Radovan Prolić. Sa 2 gola Jovana Peića stigli su do 11:13. Usledilo je par tehničkih grešaka rukometaša Spartak Vojputa, što su iskoristili novosađani i došli ponovo do osetnije prednosti, 20:15, deset minuta pre kraja. Golovima Uroša Kojadinovića i Nikole Stefanovića, subotičani su uspeli da meč uvedu u veliku neizvesnost, 19:21. Na kraju ipak minimlana pobeda Vojvodine od 23:22.

U drugom susretu Spartak Vojput je neočekivano izgubio od ekipe Lavova sa 27:20. Mladi rukometaši Spartak Vojputa su u drugi meč ušli nedovoljno angažovano što je iskoristio protivnik i već u 9 minutu poveo sa 5:1. Rukometaši Spartak Vojputa u velikoj želji da što pre sustignu protivnika zaigrali su brzopleto i pravili greške, što su iskoristili Lavovi i došli do velike prednosti od 9 golova, 13:4. Poluvreme je okončano vodstvom Lavova od 15:8. U nastavku utakmice prišli su na 4 gola zaostatka, 18:22, ali nisu mogli više od toga.