Pobeda i remi mlađih selekcija FK Spartak

Čet, 13.04.2017 - 23:49 -- dejan.vukovic

Mlađe selekcije fudbalskog kluba Spartak odigrali su svoje prvenstvene utakmice. Kadeti su u okviru 24. kola Lige Srbije ugostili FK Kiker iz Kraljeva. Meč je završen bez pobednika, 2:2. Omladinci su takođe u 24. kolu omladinske lIge Srbije pobedili ekipu Mačve sa 1:0.

Kadeti: Spartak - Kiker 2:2 (2:2)

Pomoćni teren sa veštačkom travom na Gradskom stadionu u Subotici. Sudija: Minaković Nenad. Strelci: 0:1 (11. Mandić Petar), 1:1 (28. Kozomara Goran iz penala), 1:2 (33. Petrović Jovan), 2:2 (45. Stojanović Veljko)

Spartak: Stančić Filip, Milošević Branko, Jović Filip, Damjanović Filip, Tomić Nemanja, Stojanović Veljko (46: Žiža Nemanja), Kozomara Goran (54. Molnar Viktor), Milijašević Milan, Zavišić Petar (46. Živkov Dejan - 86. Ristić Risto), Nenadović Mateja (72. Božović Uroš) , Varga Marko (46. Stjepanović Aleksa).

Kiker: Marunić Ivan, Jakovljević Luka, Gočobija Matija, Markiš Aleksa, Denić Aleksa, Vučinić Luka, Todorić Nikola (71. Milićević Ilija), Tošković Pavle (72. Bačkulja Filip), Mandić Petar (49. Milanović Ognjen), Sekulić Filip, Petrović Jovan (87 Glišović Ilija).

Sva četiri gola na utakmici postignuta su u prvom poluvremenu. Subotičani su dobro otvorili utakmici, vršili su pritiosak, međutim do vodstva su došli gosti. Izveli su brzu akciju koju je uspešno završio Mandić. Nakon primljenog gola kadeti Spartaka su zaigrali ofanzivnije i u 28. minutu sa penala koji je realizovao kapiten Kozomara došli su doi poravnanja. Samo pet minuta kasnije mladi kraljevčani su izveli brzu akciju koju je volejom završio Petrović Jovan za novo vostvo gostiju, 1:2. U samom finišu prvog poluvremena Jović se odlično probio po levoj strani loptu poslao pred gol pretivnika gde je najspretniji bio Stojanović koji je poslao u mrežu za 2:2. U drugom poluvremenu obe ekipe su imale po koju šansu za gol, međutim nijedna lopt aviše nije završila u mreži.

Omladinci: Spartak - Mačva 1:0 (0:0).

Gradski stadion u Subotici: Sudija: Gajdobranski Nemanja. Strelci: Đurović Luka u 75. min za Spartak.

Spartak: Dokić Ivan, Stanaćev Vojislav, Pavlović Luka, Đurović Luka, Bjelobrk Bojan, Zvekanov Vanja, Antunić Igor (89. Mihailović Mihailo), Lukić Srahinja (46. Lazić Jovan), Šormaz Stefan (73 Jovanović Lazar), Matijević Nemanja (91. Crnojački), Lučić Milan (88. Glišović Đorđe).

Mačva: Šarenac Lazar, Bojić Nenad (70. Đurić Aleksandar), Milutinović Nikola, Živković Nemanja (91. Popović Milan), Pantić Ivan, Jovanović Miloš (68. Brus Dušan), Pejović Luka (78. Zlatarić Veljko), Vidaković Vuk, Mijailović Ivan, Marković Branislav, Blagojević Filip (54. Bojić Marko)

Za razliku od kadeta, omladinci Spartaka su uspeli da savladaju svog rivala. Subotičanmi su golom Luke Đurovića u 75. minutu pobedili Mačvu sa 1:0