Košarkaši Spartaka izborili nastup u Super ligi

Čet, 13.04.2017 - 00:43 -- dejan.vukovic

Spartak – Napredak 85:70 (22:12, 24:25, 16:21, 23:12)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 800. Sudije: Ilija Belošević, Aleksandar Glišić i Radoš Arsenijević (svi iz Beograda).

Spartak: Matić 4, Jovišić 7, Ljubenković 6, Hristov 13, Prlja 10, Nikolić 19, Tresač 10, Miščević 3, Lučić, Kuridža, Andrejević 13.

Napredak: Dejvis, Dodić 2, Cvetković, Jeremić 16, Janjić 11, Glišić, Raičević, Milinčić 3, Đorđević 21, Deletić, Mijajlović 7, Marković 10.

Košarkaši Spartaka pobedom nad Napredkom izborili su takmičenje u Super ligi kao četvrtoplasirani iz Prve lige. Subotičani su odlično počeli utakmicu, međutim kako je meč odmicao važnost susreta kao da ih je opteretila te su dozvolili Napredku da im se primakne na samo dva poena. Ipak sredinom četvrte deonice konačno su prelomili susret.

Nakon uvodna dva minuta bez koša, post prekida Ljubenković za prvo vodstvo Spartaka. Jovišića je ubrzo povećao na 6:2, da bi košem Andrejević domaći imali lepu prednost od 12:4. Trojka Hristova imali su dvocifrenu prednost od 15:4. Trojkom Đorđevića prekinuta je serija domaćina međutim već u sledećem napadu poenima Andrejevića Spartak je prvi deo završio sa deset poena viška, 22:12.

Početkom drugog perioda Spartak je napravio seriju od 8:1 koju je trojkom započeo Hristiov za velikih 30:13. Međutim tada su naglo stali i dozvolili protivniku da se primakne na samo četiri poena, 41:37. Srećom po domaće u poslednjem minutu prvog poluvremena Tresač pogađa trojku a Ljubenković uz zvuk sirene poentira za 46:37.

Poenima Nikolića i Tresača, subtičani su ponovo došli do osetnije prednosti, 59:46. Gosti su zaigrali bolje, pogodili su Đorđević i Mijailović za 61:56, da bi poenima Đorđevića sa linije slobodnih bacanja Napredak prišao na samo tri poena zaostatka, 61:58. Uspeli su igrači Spartaka da se saberu košem Hristova poveli su sa 66:60 u 32. minutu. Domaći su pokušali tricama da reše meč a gosti sa dalekometnim šutom za tri poena da se rezultatski približe. Nije išao šut sa distance pa je Spartak prodorima preko Hristova i Nikolića stigao do osam poena viška 70:62.  Pet minuta pre kraja trojkom Miščevića domaći su poveli sa 78:64 i praktički rešili pitanje pobednika. Na kraju velika podrška publike i radost košarkaša Spartaka koji nastavljaju takmičenje među osam najboljih ekipa u Srbiji. Već u prvom kolu koje je na programu 21. aprila košarkaši Spartaka dočekuju šampiona države ekipu Crvene Zvezde.

Košarkaši Spartaka takmičenje nastavljaju bez prvog trenera Dušana Alimpijevića i njegovog pomoćnika. Njihov uspešna rad koji su napravili sa ekipom Spartaka je prepoznat i već sutra karijeru nastavljaju u Beogradu u ekipi FMP.