Odbojkaši Spartaka na korak do Super lige

Pet, 14.04.2017 - 23:21 -- dejan.vukovic

Spartak – Partizan 3:2 (30:32, 14:25, 25:20, 25:18, 15:8)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 650. Sudije: Mirko Janković i Igor Miljković.

Spartak: Milović (libero), Jungić 8 (2 bl), Peić (libero), Medan 1 (1 as), Eremić 16 (2 bl, 2 as), Đurđević, Konkolj 1, Kecman 15 (1 as), Pualić , Pavlović 8 (2 bl, 1 as), Tumbas 6 (1 bl, 1 as), Lozić 14 (2 bl, 1 as).

Partizan: Buša 8 (1 as), Sretenović 1, Nedeljković, Skakić, Batak, Tasić, Ristić 22 (1 bl, 1 as), Kovač, Negić (libero), Veličković 16 (1 bl), Polomac 8 (3 bl, 1 as), Perišić 8 (1 bl).

Odbojkaši Spartaka poveli su sa 2:0 u baraž seriji za ulazak u Super ligu. Večeras su u sjajnoj sportskoj atmosferi posle rezultatskog preokreta savladali Partizan sa 3:2 nakon pet dugih setova. Baraž se igra na tri dobijene utakmice, tako da će subotičani već u utorak 18. aprila ui Beogradu imati priliku da obezbede ulazak u Super ligu.

Spartak je poveo sa 5:3, a nakon asa Pavlovića imali su prednost od tri poena, 8:5. Partizan je uspeo da izjednači na 10:10, a nakon par grešaka Spartaka i poena Ristića gosti su preokrenuli  14:12. Usledila je rezultatska klackalica u kojoj je Spartak prvi došao do set lopte nakon poena Kecmana. Nisu je iskoristili kao ni narednih pet set lopti, dok su u redovima Partizana raspoloženi bili Buša i Ristić koji nisu dozvoljavali domaćinu da okonča set. Beograđani su preko Ristića iskoristili drugu set loptu i na razliku sa 32:30 došli do prednosti u meču. .

Drugi set bio je rezultatski neizvestan samo do 3:4, kada je usledila odlična serija Partizana od čak 10:0, za vodstvo od 14:3. Razigrao se Ristić koji je pravio velike probleme odbojkašima Spartaka. Pridružio mu se i Polomac a uz raspoloženog Bušu beograđani su brzo osvojili drugi set sa 25:14.

Partizan je poveo sa 6:3 na početku trećeg seta. Uz dobar servis Eremića domaći su uspeli da preokrenu na 14:13. Poenom Kecmana poveli su sa 18:16, a ubrzo Lozić poentira za 21:17. Nakon što je Buša pogrešio i loptu iz servisa poslao u aut Spartak je došao do 24:20. Poenom Lozića subotičani su osvojili prvi set u meču i smanjili vodstvo Partizana.

Preokrenuo se odnos snaga na terenu. Subotičani su bil sve sigurniji dok su igrači Partizana posustali. Kecman je iskoristio kontru za 5:2, usledilo je par grešaka Partizana da bi Lozić doneo veliku prednost od 12:4. Kada su odbojkaši Spartaka poveli sa 21:14, svi u hali su bili svesni da će konačnog pobednika odlučiti peti odlučujući set.

Peti set počeo je vodstvom Spartaka, Eremić je napadom i asom doneo prednost od 3:1. Partizan je uspeo da se vrati u igru i poravna na 6:6. Uz veliko bodrenje subotičke publike domaći odbojkaši su nakon greške Buše stigli do 10:7.  As Tumbasa i blokovi Lozića i Pavlovića dovode Spartak na korak do vredne pobede, 13:17. Blok Eremića doneo je šest meč lopti za Spartak. Drugu korsiti Uroš Kecman za slavlje i prednost od 2:0 u baraž seriji.