Sre, 26.04.2017 - 23:32 -- dejan.vukovic

Dinamik – Spartak 92:75 (22:19, 25:18, 19:16, 26:22)

Dvorana: SC Dinamik. Gledalaca: 300. Sudije: Nešković, Milojević, Prpa.

Dinamik: Stevanović 23, Ćirković, Milisavljević 4, Lazić 12, Gavrilović 19, Bruks 6, Nađfeji, Čakarević 14, Radulović, Tornjanski, Frend 7, Sedmak 7.

Spartak: Matić 22, Jovišić 13, Hristov, Prlja 7, Nikolić 5, Kesar 2, Tresač 2, Miščević 7, Jelenić 13, Lučić, Kuridža, Fekete 4.

Košarkaši Spartaka nisu uspeli da se revanširaju ekipi Dinamika za dva prvenstvena poraza u Prvoj Ligi. Doživeli su drugi superligaški poraz a već u subotu 29. aprila dočekuju ekipu Borca.

Subotičani su utamicu počeli oslabljeni, bez Stefana Ljubenkovića i Stefana Andrejevića, koji zbog narušavanja klubske discipline više nisu članovi kluba. Domaćini su vodili tokom celog susreta a do prve dvocifrene prednosti došli su u 13. minutu, trojkom Aleksandra Lazića, za 31:21. Pet minuta kasnije Spartak je košem Miščevića i trojkom raspoloženog Stefana Matića prišao na pet poena zaostatka, 38:33. Međutim, domaćini su ponovo vratili dvostruku prednost i to trojkom Devina Brooksa u samom finišu prvog poluvremena za 47:37.

U trećoj četvrtini košem Jovišića a zatim trojkom Jelenića na asistenciju Feketea subotičani prilaze na 49:42 u 22. minutu. Trim minuta kasnije novom trojkom Brooksa domaćini su imali 14 poena viška, 59:45. U poslednji period igre ekipe su ušle sa prednošću Dinamika od 64:53.

Domaćini su odlično započeli poslednji period, serijom od 5:0 stigli su do velikih 16 poena viška, 69:53. Uzvratili su košarkaši Spartaka  košem Nikolića i trojkom Matića za 69:58. Četiri minuta pre kraja domaćini su imali maksimalnih 20 poena viška, 81:61. Do kraja utakmice Golubovi su malo smanjili razilku tako da je meč okončan sa 92:75.

U sledećem 3. kolu košarkaši Spartaka u subotu 29. aprila od 17 časova dočekuju ekipu Borca koji je večeras izuzetno namučio Megaleks, člana ABA Lige. Čačani su izgubili sa 75:77 nakon produžetaka.