Drugi tim Spartak Vojputa bolji od Rusina

Čet, 27.04.2017 - 00:33 -- dejan.vukovic

Spartak Vojput 2 - Rusin 29:24 (16:12)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 100. Sudije: Lalić Katarina i Turčinović Lana. Sedmerci: Spartak Vojput 1/1, Rusin 3/2

Spartak Vojput 2: Nerandžić, Trivunov 3, Peić T Jovan 1, Todić, Kolundžić 8, Suknović 1, Ambruš, Rosić 4, Petrekanić 3, Tunguz, Pjevalica, Brešćanski, Spremo 4, Obradović 5, Bogićević i Lazić.

Rusin: Plančak, Mudri 4, Šukara 4, Toma 1, Bojanović 2, Herbut 9, Sliva 3, Nikolić 1, Varga.

Drugi tim rukometnog kluba Spartak Vojput je u prvoj utakmici 13. kola Bačke Lige savladao ekipu Rusina sa 29:24. Najefikasniji u redovima domaćih bio je Kolundžić Uroš sa 8 postignutih golova.

Utakmica je počela vodstvom Rusina od 2:0. Međutim, vrlo brzo su subotičani preuzeli kontrolu utakmice i sa pet golova u nizu stigli do rezultatskog preokreta od 5:2 u 7. minutu. Golom Jovana Pejića u 12. minutu Spartak Vojput 2 je imao prednost od 8:4. Sa dva brza gola koje su postigli Sliva i Herbut gosti su se primakli na 9:7 u 14. minutu. Nisu domaći dozvolili iznenađenje, ubrzali su ritam igre i pet minuta pre isteka prvog dela stigli do 16:10. Na poluvreme se otišlo sa četiri gola viška u korist domaćina, 16:12.

U nastavku utakmice rastrčali su se domaći rukometaši i lakim golovima stigli do osetnije prednosti od devet golova 25:16 u 48. minutu. Pobednik je već tada bio rešen pa je trener domaćih Radovan Prolić šansu pružio svim rukometašima da zaigraju.

Spartak Vojput 2 trenutno zauzima drugo mesto u Bačkoj ligi sa 18 osvojenih bodova. Vodi ekipa Pik Prigrevice koja je sakupila 19 bodova, ali ima dve utakmice manje odigrane.