Prva superligaška pobeda košarkaša Spartaka

Ned, 30.04.2017 - 01:18 -- dejan.vukovic

Spartak - Borac 75:68 (11:12, 19:15, 13:16, 32:25)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 200. Sudije: Ilija Belošević, Časlav Čukalović i Vladimir Vesković.

Spartak: Matić 5, Jovišić 7, Prlja, Nikolić 8, Kesar 10, Tresač 24, Miščević 8, Jelenić 10, Lučić, Kuridža 2, Fekete 1.

Borac: Čarapić, Mitrović, Popović, Milovanović 3, Radonjić 16, Todorović A. 14, Radović, Mićić 4, Đoković, Todorović N. 18, Mišković, Marinović 13.

Košarkaši Spartaka stigli su do svoje prve Superligaške pobede. Savladali su ekipu Borca odličnom partijom Tresača koji je u četvrtoj deonici postigao čak 19 poena i bio jedan od najzaslužnijih za pobedu subotičana.

Malobrojna publika u Hali sportova nije videla puno koševa u prvoj četvrtini. Spartak je ponovo bio dobar u šutevima iz daljine tri trojke u prvoj četvrtini postigli su Jelenić, Matić i Jovišić. Goste je u egalu držao Aleksandar Todorović koji je postigao šest poena. U drugoj četvrtini Spartak je napravio odličnu seriju od 12:2 za vodstvo od 23:14 u 15. minutu susreta. Seriju prekida Marinović, ali Golubovi ubrzo dolaze do vodstva od deset golova, 27:17. Usledila je tada serija Borca od 10:3 kojom su se gosti vratili u meč te se na odmor otišlo sa malom prednošću Spartaka, 40:37.

Početkom treće deonice Mićić je poravnao na 34:34 a Marinović dovodio goste i do vodstva. U poslednju četvrtuinu ekipe su ušle izjednačene, 43:43. Za razliku od prve četvrtine u kojoj su obe ekipe postigle tek 23 poena u poslednjoj četvrtini je bilo čak 57. Gosti su početkom četvrtog dela trojkom Aleksandra Todorovića. stigli do osetnije razlike, 51:45. Razigrao se tada Tresač koji je u odličnom ritmu odigrao poslednjih desetak minuta. Njegovom trojkom u 37. minutu Spartak je preokrenuo rezultat na 62:58. Uzvratili su košarkaši Borca i koševima Aleksandra Todorovića i Marinovića stigli do novog preokreta, 62:65. Usledila je trojka Jelenića, koš Kesara i Tresača za novi preokret 69:67. Pola minute pre kraja Mišćević je pogodio za 73:67 i time rešio pitanje pobednika.