Fudbalerke Spartaka ponovo odbranile šampionsku titulu

Ned, 07.05.2017 - 15:04 -- dejan.vukovic

ŽFK Spartak - ŽFK Crvena Zvezda 1:0 (0:0)

Gradski stadion u Subotici, 3.kolo PLplej ofa Super lige Srbije. Sudija: Banjeglav Jelena (B.Topola). Strelci: S. Pavlović 66’ minut.

ŽFK Spartak: Kostić, Krstanoska, Vajda, Slović, Frajtović, Ilić, Radojičić, Filipović, Pavlović, Matić. Marenić (Mekuko).

ŽFK Crvena Zvezda: Petković, Đuriček, Stojanović, Radosavljević (Krivokapić), Stefanović, Tenkov, Blagojević, K.Đorđević, Aranđelović, Đukić, T. Đorđević (Živković)

U prvoj noćnoj utakmici koja je zvanično odigrana u Subotici fudbalerke Spartaka su pobedile Crvenu Zvezdu i tri kola pre kraja odbranile titulu i po sedmi put zaredom postale šampion Srbije u ženskom fudbalu.

Fudbalerke Crvene zvezde započele su meč znatno agresivnije i angažovanije, pa su u prvih 15-20 minuta igru preselile na polovinu terena koji pripada domaćoj ekipi. Par odličnih akcija gošći nisu realizovane zbogh odličnih odbrana Milice Kostić, golmana Spartaka. Domaće su uzvratile 14. minuta kada je Marija Radojičić pobegla svojim čuvarkama i uputila prvi šut prema Zvezdinom golu. Do kraja poluvremena igra se uglavnom svela na sredinu trerena u taktičkom nadmudrivanju dva protivnika.

Prelomni trenutak utakmice dogodio se u drugom poluvremenu, oko 60. minuta, kada je u igru ušla tamnoputa Adrienne Mekuko. Njena brzina stvarala je velike probleme Zvezdinoj odbrani, što je dalo više prostora za Mariju Radojičić i sve opasnije Spartakove napade po desnoj strani. U 64. minuti Jovana Aranđelović pravi prekršaj, a Sara Pavlović izvodi slobodan udarac sa oko 18 metara iskosa sa desne strane i postiže majstorski pogodak za domaći tim. Narednih pola sata, iako nije bilo promene rezultata, publika je mogla uživati u naizmeničnim napadima obe ekipe.