Drugi tim Spartak Vojputa savladao Grafičar

Sub, 13.05.2017 - 16:56 -- dejan.vukovic

Spartak Vojput 2 - Grafičar 35:29 (20:16)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 100. Sudije: Glumac Nenad i Zelić Miloš. Sedmerci: Spartak Vojput 5/4, Grafičar 1/1

Spartak Vojput 2: Trivunov 3, Peić T Jovan 8, Todić, Kojadinović 10, Brešćanski 1, Kolundžić 4, Bogićević, Suknović 2, Ambruš, Rosić 2, Petin, Pjevalica, Tunguz, Spremo 4, Obradović 1 i Lazić.

Grafičar: Bajrami D., Kiš 1, Šipoš 4, Dragojević 5, Odri 4, Katić 1, Bajrami E. 2, Čabrilo, Radanović 9, Miličević, Major 3 i Doboš.

Drugi tim rukometnog kluba Spartak Vojputa koji se takmiči u Bačkoj ligi, danas je u 15. kolu savladao ekipu Grafičara sa 35:29. Istakli su se Kojadinović sa 10 i Pejić Jova sa 8 postignutih golova.

Gosti su jedino vodstvo imali u prvom minutu, da bi serijom od 3:0 Spartak Vojput II preokrenuo na 3:1. Golom Odria gosti su u 10. minutu prišli na samo gol zaostatka, 6:5. Međutim ubrzo su subotičani ubrzali igru i sa par brzih golova Kojadinovića stigli do osetnije razlike 10:6. Šest minuta pre isteka prvog dela Spartak Vojput je stigao do vodstva od 18:12. Poluvreme je završeno vodstvom subotičan aod 20:16. Obe ekipe su više pažnje usmerili u fazi napada što govori i veliki broj golova na utakmici u prvom poluvremenu, čak 36.

Nije se menjao odnos snaga ni u nastavku utakmice. Domaćini su lako održavali prednost od pet golova da bi desetak minuta pre kraja imali i velikih devet golova viška, 32:23. Trener domaćih Radovan Prolić šansu je pružio svim igračima, koji su iskoristili šansu i meč mirno priveli kraju.