Subotica.info on Facebook Subotica.info Google+ page Subotica.info Twitter Subotica.info YouTube channel Email Subotica.info Subotica.info RSS feed

Program manifestacije Noć muzeja

Čet, 18.05.2017 - 18:00 -- nikola.tumbas

GRADSKI MUZEJ SUBOTICA

Trg Sinagoge 3

 

17.00 – 01.00

Galerija mađarske likovne umetnosti u Vojvodini (1830-1930) - nova postavka

Oskar Voјnić (1864-1914)

Slikar i scenograf  Petrik Pal - 100 godina od rođenja umetnika

"Zovem se Munk, Artur Munk"

"Ala smo se naodmarali... " (Muzej Vojvodine Novi Sad)

 

17.30 – 21.30

Igraonice inspirisane aktuelnim izložbama

 

 

GRADSKA SUVENIRNICA

Trg slobode 1

 

17.00 – 01.00

Izložba fotografiјa Ištvana Baša: “Bella Italia”

 

 

SAVREMENA GALERIJA SUBOTICA

Park Ferenca Rajhla 5

 

17.00 – 01.00

Kolekcija: "55 razloga za razmišljanje o prošlosti i sadašnjosti"

Izložba eksponata iz zbirke SGSU povodom 55 godina od osnivanja Galerije

 

20.00

Otvaranje izložbe Maje Rakočević Cvijanov: "Ono mesto"

 

 

GALERIJA „DR VINKO PERČIĆ“

Maksima Gorkog 22

 

17.00 – 23.00

Izbor slika iz legata Galerije

 

 

GRADSKA BIBLIOTEKA SUBOTICA

Cara Dušana 2

 

17.00 – 24.00

Sprat, kataloška soba i čitaonica

Izložba uz predavanje i projekciju: „Od Kasine do moderne biblioteke”

Koncert ansambla Gordana Papića i njegovih prijatelja

 

AMERIČKI KUTAK

21.00

Izložba nakita od stakla: „Magija stakla”

Autori: prof. emeritus Milanka Berberović, Ružica Ristić, kostimografkinja, i Aleksandar M. Lukić, umetnik u staklu

 

DEČJE ODELJENJE

17.00 – 20.00

Poslepodnevno druženje uz bajke i ilustracije

 

 

MEĐUOPŠTINSKINSKI ZAVOD ZA ZAŠTITU SPOMENIKA KULTURE SUBOTICA

Trg slobode 1/III

 

20.00 – 24.00

Video projekcija: „Kaleidoskop“

 

 

POZORIŠTE „DEŽE KOSTOLANJI“

Trg žrtava fašizma 5

 

18.00 - 19.00   Iza kulisa (šetnja u pozorištu)

19.00 - 20.00   Kupi pozorište! - aukcija pozorišnih stvari Marte Bereš i Imrea Eleka Mikeša, na sceni

20.00 - 22.00   Iza kulisa (šetnja u pozorištu)

 

 

DEČJE POZORIŠTE SUBOTICA

Park Ferenca Rajhla 12a

 

17.00  „Snežana i 7 patuljaka” - Dečja dramska sekcija Dečjeg pozorišta

20.30 „Ovo liči na kraj, scenski ogled u 13,1/2 poglavlja” - Dramska trupa Tehničke škole „Ivan Sarić”

 

 

ART BIOSKOP „ALEKSANDAR LIFKA“

Trg žrtava fašizma 5

 

Foaje Bioskopa

17.00  Otvaranje izložbe akvarela slikara Đure Maravića: „Boja – pokretač”

 

Bioskop

Filmski program: „Revolucija“

 

Industrijska revolucija:

17.30  Oliver Tvist

Revolucija i društveno-politička tranzicija:

20.00  Good Bye Lenin! / Zbogom, Lenjine

Informatička (kibernetska) revolucija:

22.00   Аvalon

Revolucija - istraživanje ljudske svesti:

24.00  A Dangerous Method / Opasna metoda

 

 

FONDACIJA „DANILO KIŠ“

Park Ferenca Rajhla 12a

 

19.00 – 24.00

Izložba radova subotičkih autora: „Lične revolucije“

 

 

KANCELARIJA ZA MLADE GRADA SUBOTICE

HKC „Bunjevačko kolo“, Preradovićeva 4

 

Festival „Omladina“

20.00 - 22.00  Takmičarski bendovi – osam takmičarskih bendova

22.30 - 23.30   Koncert: E-play (Bg)

23.30               Proglašenje pobednika Festivala „Omladina 2017“

00.00 - 01.30   Koncert: Artan Lili (Bg)

01.30 - 03.00   DJ set: Nеomodern / Mona Lacko (Šablon) (Su)

 

 

OTVORENI UNIVERZITET SUBOTICA

Trg cara Jovana Nenada 15 (II ulaz)

 

18.00 - 22.00   Izložba dečjih kreativnih radova: projekat „Družionica“

18.00 - 19.00   Kreativna likovna radionica za decu

19.00 - 20.00   Radionica škrabanja za decu i mlade

20.00 - 21.00   Prezentacija filmskih vežbi polaznika Filmske radionice

 

 

ŠKOLA ZA LIKOVNU I VIZUELNU UMETNOST „DE MEDIČI“

Dimitrija Tucovića 13
 

17.00 – 01.00

26. Godišnja izložba radova učenika škole „De Mediči“

 

 

FAKULTET TEHNIČKIH NAUKA

Narodno pozorište (u izgradnji), Trg slobode

 

20.00 – 00.00

Umetnička akcija studenata 3. godine Scenske arhitekture, tehnike i dizajna sa Departmana za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka iz Novog Sada

 

 

 

 

SRPSKI KULTURNI CENTAR „SVETI SAVA“

Trg Republike 16

 

18.00 – 24.00

Izložba autorke Nere Matijević: „Portret – figura – prostor“

 

 

MAĐARSKI KULTURNI CENTAR "NEPKER"

Trg Lajoša Košuta 4

 

11.00 – 21.00

Kružna Galerija "Olah Šandor"

11.00  Izložba životnog dela za život

Samostalna prodajna izložba grafičara Đerđa Boroša

 

17.00 – 21.00

Uvid u rad sekcije Mađarskog kulturnog centra "Nepker"

 

19.30

Sala "Deže Kostolanji"

Ištvan Tašnadi: "Paravarieté"

Predstava dramske sekcije "Fabula Rasa" Mađarskog kulturnog centra "Nepker" na mađarskom jeziku

 

 

HRVATSKI KULTURNI CENTAR „BUNJEVAČKO KOLO“

Preradovićeva 4

 

12.00 – 24.00

Muzejska postavka „Bunjevačka soba - izlaganje divojačkog štafira”

 

Mala dvorana HKC „Bunjevačko kolo”

Likovna izložba članova Likovnog odseka HKC “Bunjevačko kolo”

 

 

HRVATSKO LIKOVNO UDRUŽENJE "CROART"

Galerija Otvorenog univerziteta

 

17.00 – 01.00

Izložba dela nastalih na VI sazivu umetničke kolonije „Stipan Šabić 2016”

 

 

MAĐARSKI FOLKLORNI CENTAR U VOJVODINI (VMF)

Doža Đerđa 17

 

18.00   Otvaranje konkursne izložbe tkalja V. LÁNCHENGER

Nastup Viktora Ivanoviča - tamburica (Novi Sad)

Nastup pevačke grupe Gingallo Mađarskog kulturnog centra „Nepker” Subotica

18.00 - 24.00 Prodaja tkanih, vezenih predmeta i grnčarije

19.00  Podela sertifikata za učesnike 140-časovnog kursa narodne grnčarije

GALERIJA PRVE KOLONIJE NAIVE U TEHNICI SLAME TAVANKUT

Marka Oreškovića 3, Donji Tavankut

18.00 – 24.00

 

19.00   Retrospektivna izložba slika od slame Anice Balažević

20.00   Nastup folklornih društava iz Novog Travnika (BiH), Subotice i Tavankuta na Etno salašu "Balažević"

 

 

UDRUŽENJE „LUSA“

Save Šumanovića 2

 

15.00 – 24.00

„Simboli Subotice - značajne građevine našeg grada“ - slike u tehnici slame koje su nastale na koloniji „LUSE“ od 2012. do 2016. godine

 

 

ITALIJANSKI KULTURNI CENTAR „PIAZZA ITALIA“

Trg cara Jovana Nenada 7

 

19.00 – 23.00  Izložba: „Od prve srpske do poslednje italijanske kraljice“

20.00  Koncert polaznika modernog pevanja Italijanskog kulturnog centra

 

 

GERONTOLOŠKI CENTAR SUBOTICA

Aleja Maršala Tita 31

 

17.00 – 01.00

Izložba slika od slame članica Slamarske radionice, penzionerki kluba Centar 1

 

 

KLEIN HOUSE/ SOCIAL BAR & ART GALLERY

Štrosmajerova 9

17.00 – 02.00

 

19.00   Otvaranje izložbe subotičkih fotografa (dvorište Žute kuće)

20.00   Promocija festivala „Malom“ i projekcija promo filma

21.30   Modna revija „Evetke“

22.00   Koncert: Duo Contrabayando

22.30   Koncert: Sin Seekas

00.00   Otvaranje izložbe Ivane Marić

00:30   DJ Chrono feat. Bobby Shepherd

 

 

KAFE "GRUNF"

Nušićeva 1

 

18.00 – 01.00

Izložba Dejana Devića: „Poetska fantastika“

KAFE „KUNST“

Matije Korvina 10

 

09.00 – 01.00

Stalna postavka Kunst Galerije

 

 

DRUŠTVO SUBOTIČKIH ŽELEZNIČKIH MAKETARA "FREE TIME RAIL"

Trg Lazara Nešića 1, u holu Nove opštine

 

17.00 – 01.00

Izložba minijaturnih železnica

 

 

Z.T.D "NATURA STIL"

Trg cara Jovana Nenada 11

 

17.00 – 24.00

Suveniri i rukotvorine

 

 

ŠTAMPARIJA "ROTOGRAFIKA"

Segedinski put 72

 

17.00 - 01.00

Sačuvajmo naše industrijsko nasleđe

Razgledanje Grafičkog muzeja Štamparije "Rotografika"

Druženje penzionera – grafičkih radnika uz razgledanje filmova, fotografija i grafičkih proizvoda kroz istoriju dugu 150 godina

Obilazak sadašnje proizvodnje sa stručnim vodičima (grafičkim inženjerima) i upoznavanje s najnovijom tehnologijom u grafičkoj industriji u oblasti izrade knjiga, časopisa i lifleta

 

22.00

Dolazak učenika, učesnika XXII Republičkog takmičenja srednjih stručnih škola za grupu grafičarstvo koje se održava u Subotici u Politehničkoj školi

 

***

Program 14. Noći muzeja u Subotici 20. svibnja 2017.

 

GRADSKI MUZEJ SUBOTICA

Trg Sinagoge 3

 

17.00 – 01.00

Galerija mađarske likovne umjetnosti u Vojvodini (1830.-1930.) - nova postavka Oskar Voјnić (1864.-1914.)

Slikar i scenograf Pál Petrik - 100 godina od rođenja umjetnika

„Zovem se Munk, Artur Munk“

„Ala smo se naodmarali... „ (Muzej Vojvodine Novi Sad)

 

17.30 – 21.30

Igraonice inspirirane aktualnim izložbama

 

 

GRADSKA SUVENIRNICA

Trg slobode 1

 

17.00 – 01.00

Izložba fotografija Istvána Bascha: „Bella Italia“

 

 

SUVREMENA GALERIJA SUBOTICA

Park Ferenca Raichla 5

 

17.00 – 01.00

Kolekcija: „55 razloga za razmišljanje o prošlosti i sadašnjosti“

Izložba eksponata iz zbirke SGSU povodom 55 godina od osnutka Galerije

 

20.00

Otvorenje izložbe Maje Rakočević Cvijanov: „Ono mjesto“

 

 

GALERIJA „DR. VINKO PERČIĆ“

Maksima Gorkog 22

 

17.00 – 23.00

Izbor slika iz legata Galerije

 

GRADSKA KNJIŽNICA SUBOTICA

Cara Dušana 2

 

17.00 – 24.00

Kat, kataloška soba i Čitaonica

Izložba uz predavanje i projekciju: „Od Kasine do moderne knjižnice“

Koncert ansambla Gordana Papića i njegovih prijatelja

AMERIČKI KUTAK

21.00

Izložba nakita od stakla: „Magija stakla“

Autori: prof. emeritus Milanka Berberović, Ružica Ristić, kostimografkinja i Aleksandar M. Lukić, umjetnik u staklu

 

DJEČJI ODJEL

17.00 – 20.00

Poslijepodnevno druženje uz bajke i ilustracije

 

 

MEĐUOPĆINSKI ZAVOD ZA ZAŠTITU SPOMENIKA KULTURE SUBOTICA

Trg slobode 1/III

 

20.00 – 24.00

Video projekcija: „Kaleidoskop“

 

 

KAZALIŠTE „DEZSŐ KOSZTOLÁNYI

Trg žrtava fašizma 5

 

18.00 - 19.00  Iza kulise (šetnja u kazalištu)

19.00 - 20.00  Kupi kazalište! - aukcija kazališnih stvari Márte Béres i Imrea Eleka Mikesa, na sceni

20.00 - 22.00  Iza kulise (šetnja u kazalištu)

 

 

DJEČJE KAZALIŠTE SUBOTICA

Park Ferenca Raichla 12a

 

17.00  „Snjeguljica i 7 patuljaka“ - Dječja dramska sekcija Dječjeg kazališta

20.30 „Ovo liči na kraj, scenski ogled u 13,1/2 poglavlja“ - Dramska trupa Tehničke škole „Ivan Sarić“

 

 

ART KINO „ALEKSANDAR LIFKA“

Trg žrtava fašizma 5

 

Predvorje Kina

17.00  Otvorenje izložbe akvarela slikara Đure Maravića: „Boja – pokretač“

 

Kino

Filmski program: „Revolucija“

 

Industrijska revolucija:

17.30  Oliver Twist

Revolucija i društveno-politička tranzicija:

20.00  Good Bye Lenin! / Zbogom, Lenjine

Informatička (kibernetska) revolucija:

22.00   Аvalon

Revolucija - istraživanje ljudske svijesti:

24.00  A Dangerous Method / Opasna metoda

 

 

FONDACIJA „DANILO KIŠ“

Park Ferenca Raichla 12a

 

19.00 – 24.00

Izložba radova subotičkih autora: „Vlastite revolucije“

 

 

URED ZA MLADE GRADA SUBOTICE

HKC „Bunjevačko kolo“, Preradovićeva 4

 

Festival „Omladina“

20.00 - 22.00  Natjecateljski bendovi – osam natjecateljskih bendova

22.30 - 23.30   Koncert: E-play (Bg)

23.30               Proglašenje pobjednika Festivala „Omladina 2017.“

00.00 - 01.30   Koncert: Artan Lili (Bg)

01.30 - 03.00   DJ set: Nеomodern / Mona Lacko (Šablon) (Su)

 

 

OTVORENO SVEUČILIŠTE SUBOTICA

Trg cara Jovana Nenada 15 (II. ulaz)

 

18.00 - 22.00   Izložba dječjih kreativnih radova: projekt „Družionica“

18.00 - 19.00   Kreativna likovna radionica za djecu

19.00 - 20.00   Radionica škrabanja za djecu i mladež

20.00 - 21.00   Prezentacija filmskih vježbi polaznika Filmske radionice

 

 

ŠKOLA ZA LIKOVNU I VIZUALNU UMJETNOST „DE MEDICI

Dimitrija Tucovića 13

 

17.00 – 01.00

26. Godišnja izložba radova učenika škole „De Medici“

 

 

FAKULTET TEHNIČKIH ZNANOSTI

Narodno kazalište (u izgradnji), Trg slobode

 

20.00 – 00.00

Umjetnička akcija studenata 3. godine Scenske arhitekture, tehnike i dizajna s Departmana za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih znanosti iz Novog Sada

 

 

SRPSKI KULTURNI CENTAR „SVETI SAVA“

Trg Republike 16

 

18.00 – 24.00

Izložba autorice Nere Matijević: „Portret – figura – prostor“

 

 

MAĐARSKI KULTURNI CENTAR „NÉPKÖR

Trg Lajosa Kossutha 4

 

11.00 – 21.00

Kružna Galerija „Oláh Sándor

11.00  Izložba životnog djela za život

Samostalna prodajna izložba grafičara Györgya Borosa

 

17.00 – 21.00

Uvid u rad sekcije Mađarskog kulturnog centra „Népkör“

 

19.30

Dvorana „Dezső Kosztolányi“

István Tasnádi: „Paravarieté“

Predstava dramske sekcije „Fabula Rasa“ Mađarskog kulturnog centra „Népkör“ na mađarskom jeziku

 

 

HRVATSKI KULTURNI CENTAR „BUNJEVAČKO KOLO“

Preradovićeva 4

 

12.00 – 24.00

Muzejska postavka „Bunjevačka soba - izlaganje divojačkog štafira“

 

Mala dvorana HKC „Bunjevačko kolo“

Likovna izložba članova Likovnog odjela HKC „Bunjevačko kolo“

 

 

HRVATSKA LIKOVNA UDRUGA „CROART“

Galerija Otvorenog sveučilišta

 

17.00 – 01.00

Izložba djela nastalih na VI. Sazivu umjetničke kolonije „Stipan Šabić 2016.“

 

 

MAĐARSKI FOLKLORNI CENTAR U VOJVODINI (VMF)

Györgya Dózse 17

 

18.00   Otvorenje natječajne izložbe tkalja V. LÁNCHENGER

Nastup Viktora Ivanoviča - tamburica (Novi Sad)

Nastup pjevačke skupine Gingallo Mađarskog kulturnog centra „Népkör“ Subotica

18.00 - 24.00 Prodaja tkanih, vezenih predmeta i grnčarije

19.00  Podjela certifikata za sudionike 140-satnog tečaja narodne grnčarije

 

GALERIJA PRVE KOLONIJE NAIVE U TEHNICI SLAME TAVANKUT

Marka Oreškovića 3, Donji Tavankut

18.00 – 24.00

 

19.00   Retrospektivna izložba slika od slame Anice Balažević

20.00  Nastup folklornih društava iz Novog Travnika (BiH), Subotice i Tavankuta na Etno salašu „Balažević“

 

 

UDRUGA „LUSA“

Save Šumanovića 2

 

15.00 – 24.00

„Simboli Subotice - značajne građevine našeg grada“ - slike u tehnici slame koje su nastale na koloniji „LUSE“ od 2012. do 2016. godine

 

 

TALIJANSKI KULTURNI CENTAR „PIAZZA ITALIA“

Trg cara Jovana Nenada 7

 

19.00 – 23.00  Izložba: „Od prve srpske do posljednje talijanske kraljice“

20.00  Koncert polaznika modernog pjevanja Talijanskog kulturnog centra

 

 

GERONTOLOŠKI CENTAR SUBOTICA

Aleja Maršala Tita 31

 

17.00 – 01.00

Izložba slika od slame članica Slamarske radionice, umirovljenica kluba Centar 1

 

 

KLEIN HOUSE/ SOCIAL BAR & ART GALLERY

Strossmayerova 9

17.00 – 02.00

 

19.00   Otvorenje izložbe subotičkih fotografa (dvorište Žute kuće)

20.00   Promocija festivala „Malom“ i projekcija promo filma

21.30   Modna revija „Evetke“

22.00   Koncert: Duo Contrabayando

22.30   Koncert: Sin Seekas

00.00   Otvaranje izložbe Ivane Marić

00:30   DJ Chrono feat. Bobby Shepherd

 

 

 

CAFFE „GRUNF“

Nušićeva 1

 

18.00 – 01.00

Izložba Dejana Devića: „Poetska fantastika“

 

CAFEE „KUNST“

Matije Korvina 10

 

09.00 – 01.00

Stalna postavka Kunst galerije

 

 

DRUŠTVO SUBOTIČKIH ŽELJEZNIČKIH MAKETARA „FREE TIME RAIL“

Trg Lazara Nešića 1, u predvorju Nove općine

 

17.00 – 01.00

Izložba minijaturnih željeznica

 

 

Z.T.D „NATURA STIL“

Trg cara Jovana Nenada 11

 

17.00 – 24.00

Suveniri i rukotvorine

 

TISKARA „ROTOGRAFIKA“

Segedinska cesta 72

 

17.00 - 01.00

Sačuvajmo naše industrijsko nasljeđe

Razgledanje Grafičkog muzeja Tiskare „Rotografika“

Druženje umirovljenika – grafičkih djelatnika uz razgledanje filmova, fotografija i grafičkih proizvoda kroz povijest dugu 150 godina.

Obilazak sadašnje proizvodnje sa stručnim vodičima (grafičkim inženjerima) i upoznavanje s najnovijom tehnologijom u grafičkoj industriji u području izrade knjiga, časopisa i lifleta.

 

22.00

Dolazak učenika, sudionika XXII. Republičkog natjecanja srednjih stručnih škola za grupu grafičarstvo koje se održava u Subotici u Politehničkoj školi.

 

******

A 14. Múzeumok Éjszakája rendezvény programja:

 

SZABADKAI VÁROSI MÚZEUM

Zsinagóga tér 3.

 

17.00 – 01.00

Vajdasági Magyar Képtár (1830-1930) – új tárlat

Vojnich Oszkár (1864-1914)

Petrik Pál festő és díszlettervező – a művész születésének 100. évfordulójára

A nevem Munk, Munk Artur

De kipihentük magunkat... (Újvidéki Vajdasági Múzeum)

 

17.30 – 21.30

Az aktuális kiállításokkal kapcsolatos játszóházak

 

 

VÁROSI AJÁNDÉKBOLT

Szabadság tér 1.

 

17.00 – 01.00

Bella Italia - Basch István fényképkiállítása

 

 

SZABADKAI KORTÁRS GALÉRIA

Raichle Ferenc park 5.

 

17.00 – 01.00  

Gyűjtemény: 55 érv a múltról és a jövőről való gondolkodás mellett című - a Kortárs Galéria 55 éves fennállásának alkalmából rendezett kiállítás

 

20.00

Maja Rakočević Cvijanov: Az a hely című kiállításának megnyitója

 

 

DR VINKO PERČIĆ KÉPTÁR

Makszim Gorkij utca 22.

 

17.00 – 23.00

Válogatás a képtár hagyatékát képező festményekből

 

 

SZABADKAI VÁROSI KÖNYVTÁR

Dušan cár utca 2.

 

17.00 – 24.00 

A Kaszinótól a modern könyvtárig –  előadással és vetítéssel egybekötött kiállítás

Emelet, katalógusterem és olvasóterem

A Gordan Papić és barátai együttes koncertje

 

AMERIKAI KUCKÓ

21.00

„Az üveg mágiája“  – üvegékszerek kiállítása

Szerzők:  prof. emeritus Milanka Berberović, Ružica Ristić jelmeztervező, Aleksandar M. Lukić üvegformáló művész.

 

GYERMEKOSZTÁLY
17.00 – 20.00

Délutáni barátkozás mesékkel és illusztrációkkal

 

 

KÖZSÉGKÖZI MŰEMLÉKVÉDELMI INTÉZET, SZABADKA

Szabadság tér 1/III

 

20.00 – 24.00  

Kaleidoszkóp – vetítés

 

 

KOSZTOLÁNYI DEZSŐ SZÍNHÁZ

Fasizmus áldozatainak tere 5.

 

18.00 - 19.00 - Kulisszák mögött (séta a színházban)

19.00 - 20.00 - Vegyél színházat! - árverés Béres Márta és Mikes Imre Elek színházi tárgyaiból, a színpadon

20.00 - 22.00 - Kulisszák mögött (séta a színházban)

 

SZABADKAI GYERMEKSZÍNHÁZ

Raichle Ferenc park 12a

 

17.00 Hófehérke és a 7 törpe  - A Szabadkai Gyermekszínház drámacsoportja

20.30  Úgy tűnik, vége - színpadi kísérlet 13 és fél fejezetben – az Ivan Sarić Műszaki Iskola drámacsoportja

 

 

LIFKA SÁNDOR ART MOZI

Fasizmus áldozatainak tere 5.

 

A mozi előcsarnoka

17.00  ,,A szín, mint mozgatórugó” kiállítás Đuro Maravić festőművész akvarelljeiből

 

Moziterem

Filmprogram: “Forradalom”

 

Ipari forradalom:

17.30 Oliver Twist

Forradalom és társadalmi-politikai átalakulás:

20.00 Good bye Lenin!

Informatikai  (digitális) forradalom:

22.00 Avalon

Forradalom – az emberi tudat kutatása:

24.00  Veszélyes vágy (A Dangerous Method )

 

 

DANILO KIŠ ALAPÍTVÁNY

Raichle Ferenc park 12a

 

19.00 – 24.00

"Személyes forradalmak" – kiállítás szabadkai alkotók műveiből

 

 

SZABADKA VÁROS IFJÚSÁGI IRODÁJA

Bunjevačko kolo HMK, Preradović utca 4.

 

Ifjúsági Fesztivál

20.00 - 22.00   Versenyprogram – nyolc együttes

22.30 - 23.30   Koncert: E-play (Bg)

23.30               A 2017. évi Ifjúsági Fesztivál győztesének kihirdetése

00.00 - 01.30   Koncert: Artan Lili (Bg)

01.30 - 03.00   DJ set: Neomodern / Mona Lacko (Šablon) (Su)

 

 

SZABADEGYETEM

Jovan Nenad cár tér 15. (II. bejárat)

 

18.00 - 22.00   Kreatív gyermekalkotások kiállítása – Barátkör program

18.00 - 19.00   Kreatív képzőművészeti műhely gyerekek számára

19.00 - 20.00   Firka műhely gyerekek és fiatalok számára

20.00 - 21.00   Bemutató a filmműhely résztvevőinek gyakorlati munkáiból

 

 

DE MEDICI KÉPZŐMŰVÉSZETI ÉS VIZUÁLIS KOMMUNIKÁCIÓS ISKOLA

Dimitrije Tucović utca 13

 

17.00 – 01.00

A De Medici Iskola tanulóinak 26. éves kiállítása

 

 

ÚJVIDÉKI MŰSZAKI KAR

  • , Szabadság tér

 

20.00 – 00.00

Az építkezési területen, az Újvidéki Egyetem Műszaki Kara színpadtervezési szakának harmadéves hallgatói művészeti akciót szerveznek

 

 

SVETI SAVA SZERB MŰVELŐDÉSI KÖZPONT

Köztársaság tér 16.

 

18.00 – 24.00 

Nera Matijević  „Portré – alak – tér“ című kiállítása

 

 

NÉPKÖR MAGYAR MŰVELŐDÉSI KÖZPONT

Kossuth Lajos tér 4.

 

11.00 – 21.00

Oláh Sándor Körgaléria

11.00  Életmű az életért című kiállítás

Boros György grafikus árverezéssel egybekötött önálló tárlata

 

17.00 – 21.00

Betekintés a Népkör MMK szakosztályainak munkájába

 

19.30

Kosztolányi Dezső terem

Tasnádi István: Paravarieté

A Népkör Magyar Művelődési Központ Fabula Rasa Színjátszó Grund előadása

 

 

BUNJEVAČKO KOLO HORVÁT MŰVELŐDÉSI KÖZPONT

Preradović utca 4.

 

12.00 –24.00  

"Bunyevác szoba – kelengye bemutató"

 

A Bunjevačko kolo HMK kisterme: A Bunjevačko kolo HMK képzőművészeti szakkör tagjainak kiállítása

 

 

CRO ART HORVÁT KÉPZŐMŰVÉSZETI EGYESÜLET

A Szabadegyetem kiállítóterme

17.00 – 01.00

Kiállítás a Stipan Šabić 2016 festőtábor résztvevőinek alkotásaiból

 

 

VAJDASÁGI MAGYAR FOLKLÓRKÖZPONT

Dózsa György utca 17.

 

18.00 Az V. LÁNCHENGER Szőttes-pályázati kiállítás megnyitója

Ivanovics Viktor népzenész (tambura) és népdalénekes fellépése

A szabadkai Népkör M.M.K. GINGALLÓ énekcsoportjának fellépése

18.00-24.00 Szőtt, hímzett és fazekas termékek árusítása

19.00 A 140 órás fazekas tanfolyam záróvizsgáját igazoló tanúsítvány kiosztása

 

 

AZ ELSŐ SZALMAKÉP-KÉSZÍTŐ ALKOTÓTÁBOR GALÉRIÁJA – TAVANKÚT

Marko Orešković utca 3., Alsótavankút

 

18.00 – 24.00   

 

19.00  Retrospektív kiállítás Anica Balažević szalmaképeiből

20.00  Novi Travniki (Bosznia-Hercegovina), szabadkai és tavankúti néptáncegyüttesek fellépése a Balažević-tanyán

 

 

LUSA EGYESÜLET

Sava Šumanović utca 2.

 

15.00 – 24.00

„Szabadka szimbólumai – városunk jelentős építményei“ – a LUSA alkotótáborban 2012. és 2016. között készített szalmaképekből

 

 

PIAZZA ITALIA OLASZ KULTURÁLIS KÖZPONT

Jovan Nenad cár tér 7.

 

19.00 – 23.00 Kiállítás "Az első szerb királynőtől az utolsó olasz királynőig" címmel  

20.00 Az Olasz Kulturális Központ keretében modern éneket tanulók koncertje

 

 

SZABADKAI GERONTOLÓGIAI KÖZPONT

Tito marsall fasor 31.

 

17.00 – 01.00

Kiállítás a Központ 1 nyugdíjas klub szalmakép-készítő szakköre tagjainak alkotásaiból

 

 

KLEIN HOUSE / SOCIAL BAR & ART GALLERY

Strossmayer utca 9.

17:00 – 02:00

 

19:00  szabadkai fotósok kiállításának megnyitója (Sárga ház udvara)

20:00  Malom fesztivál – beharangozó és filmvetítés

21:30  Evetke divatbemutató

22:00  Duo Contrabayando koncert

22:30  Sin Seekas koncert

00:00  Ivana Marić kiállításának megnyitója

00:30  DJ Chrono feat Bobby Shepherd

 

 

GRUNF KÁVÉZÓ

Nušić utca 1.

 

18.00 – 01.00

Dejan Dević  “Költői fantasztikum” című kiállítása

 

 

KUNST CAFE

Corvin Mátyás utca 10.

 

09.00-01.00

A Kunst Galéria állandó kiállítása

 

 

FREE TIME RAIL SZABADKAI VASÚTMODELLEZŐK EGYESÜLETE

Lazar Nešić tér 1., az új városháza előcsarnoka

 

17.00 – 01.00   

Vasútmodell-kiállítás

 

 

NATURA STIL

Jovan Nenad cár tér 11.

 

17.00 – 24.00

Ajándék- és kézműves tárgyak

 

 

ROTOGRAFIKA NYOMDA

Szegedi út 72.

 

17.00 - 01.00

Őrizzük meg ipari örökségünket

A Rotografika nyomdaipari múzeumának megtekintése

Nyugdíjas nyomdai dolgozók összejövetele filmek, fényképek és nyomdaipari termékek megtekintésével a 150 évre visszatekintő múltból.

Betekintés a termelés jelenébe szakértő vezetők (nyomdaipari mérnökök) segítségével, ismeretszerzés a nyomdaipar legújabb technológiáiról a könyvek, folyóiratok és szórólapok készítése terén.

 

22.00

A XXII. Állami Nyomdászati Szakközépiskolák Versenyén részt vevő tanulók érkezése 22. 00 órától, amelyet a Szabadkai Politechnikai Iskolában tartanak meg.  

 

www.nocmuzeja.rs/Gradovi/Subotica