Ned, 28.05.2017 - 21:45 -- dejan.vukovic

Spartak – FMP 56:93 (11:22, 12:29, 21:22, 12:20)

Spartak: Matić 8, Jovišić 4, Prlja 6, Nikolić 6, Kesar 15, Miščević 11, Jelenić 4, Lučić 2, Kuridža, Fekete.

FMP: Radanov 5, Čović 11, Davidovac 10, Apić 15, Lazarević, Bursać 8, Šešlija 4, Kutlešić 4, Ljubičić 9, Radovanović 17, Ostin 10, Bolden.

Ekipa FMP je ostvarila još jedu ubedljivu pobedu protiv Spartaka. Subotičani su bili dodatno hendikepirani neigranjem Tresača, imali su velikih problema u fazi napada tokom celog susreta dok su gosti suvereno vladali pod košem i od prvog minuta utakmice lagano kontrolisali rezultat.

Meč je počeo vodstvom FMP od 9:0, a prve poene za domaćina postigao je Kesar. U sedmom minutu susreta gosti su već imali deset poena prednosti 16:5, nanizali još četiri poena za velikih 20:5. Do kraja prve četvrtine Spartak je uspeo malo da smanji prednost FMP i da se primakne na 11:22. Nisu posustajali beograđani, novom serijom od 8:0 te nakon trojke Čovića stigli su dvadeset poena viška 33:13. Novom serijom poena FMP je poveo sa 43:15, nakon čega je usleduio tajma aut Spartaka. Poluvreme je okonačno sa velikim zaostatkom subotičana od 28 poena, 23:51.

U nastavku utakmice FMP je zaigrao malo slabije u odbrani, zbog velikog vodstva koje su stekli u prvom poluvremenu. Međutim, lako su kontrolisali utakmici i održavali veliku razliku. Pet minuta pre kraja beograđani su imali velikih 34 poena prednosti. U samoj završnici susreta došlo je do obračuna između Prlje i Ostina, umešao se i Kesar pa su sva trojica morali da napuste teren pre kraja utakmice.

U sledećem predposlednjem kolu košarkaši Spartaka u sredu 31. maja gostuju ekipi Megaleksa