Kadeti i Omladinci Spartaka savladali OFK Beograd

Ned, 28.05.2017 - 19:08 -- dejan.vukovic

Danas su na Gradskom stadionu u Subotici odigrane poslednje prvenstvene utakmice kadeta i omladinaca Spartaka. Obe selekcije su za protivnika imale vršnjake iz ekipe OFK Beograda i obe su zabeležile ubedljive pobede.

Kadeti: Spartak Ždrepčeva krv - OFK Beograd  3:0 (3:0)

Teren sa veštačkom travom u Subotici. Gledalaca: oko 100. Sudija: Delibašić Marko. Strelci: Bijelović Luka 3., Varga Marko u 9. i Radev Vladimir u 30. min

Spartak Ždrepčeva krv: Petrov Stefan, Radev Vladimir, Jović Filip, Damjanović Filip, Tomić Nemanja, Milošević Branko, Stjepanović Aleksa, Milijašević Milan, Bijelović Luka, Kozomora Goran, Varga Marko. Igrali još: Stančić Filip, Poturica Kristijan, Ristić Risto, Stojanović Veljko, Božović Uroš.

OFK Beograd: Nedović Dušan, Janković Damjan, Zeljajić Stanislav, Čvorić Milomir, Milikić Mirko, Rankić Stefan, Pavlović Uroš, Stanić Petar, Popović Lazar, Adžibaba Nenad, Kovačević Mihailo. Igrali još: Gočmanac Matija, Vuković Novak, Jakovašić Andre, Bošković Vladimir, Jovanov Petar, Pavlović Vladimir i Lončar Marko.

U prvoj utakmici kadetska selekcija je savladala beograđane sa 3:0. Pobednik susreta je rešen već nakon pola sata igre u kojem su subotičani postigli tri gola. Spartak je do vodstva došao u 3. minutu golom talentovanog Luke Bijelovića da bi samo šest minuta kasnije Varga Marko udvostručio prednost. Konačan rezultat od 3:0 postavio je Radev Vladimir nakon pola sata igre.

omladinci: Spartak Ždrepčeva krv - OFK Beograd 7:3 (3:1)

Teren sa veštačkom travom u Subotici. Gledalaca: oko 100. Sudija: Reljić Filip. Strelci: Antunić Igor 14. i 56., Jovanović Lazar u 18. i 30. Šormaz Stefan u 54., 63., i 78. minutu za Spartak. Mikić Nikola u 8. i Broćeta Aleksa u 55. i 66. minutu za OFK Beograd.

Spartak Ždrepčeva krv: Dokić Ivan, Peić Gavran David, Arežina Momčilo, Đurović Luka Bjelobrk Bojan, Zvekanov Vanja, Antunić Igor, Medić Predrag, Stamenković Bogdan, Matijević Nemanja, Jovanović Lazar. Igrali još: Andrijanić Nemanja, Vukelić Miloš, Šormaz Stefan, Pavlović Luka, Popović Tomislav, Lazić Jovan i Stanaćev Vojislav

OFK Beograd: Petrović Ilija, Gačić Lazar, Trajković Aleksandar, Mikić Nikola, Aleksić Stefan, Smiljanić Sreten, Jovanović Aleksandar, Roganović Mladen, Broćeta Aleksa, Mledenovski Uroš, Nikolić Jovan. Igrali još: Janković Aleksandar, Milovanović Sava, Bačvanski Milan, Dačić Aleksa i Mijailović Vladimir.

Utakmica između omladinskih selekcija Spartaka i OFK Beograda obilovala je golovima. Utakmica je bila bez većeg rezultatskog značaja zbog čega su ekipe više pažnje posvetili napadu. Publika je mogla da vidi čak deset golova. Spartakaovih sedam golov apostigal su tri igrača, Antunić Igor i Jovanović Lazar po dva i Šormaz Stefan tri gola i to sva tri u drugom poluvremenu.

Poveli su gosti u osmom minutu golom Mikića, što nije poremetilo domaće igrače. Antunić je poravnao a Jaramazović u 18. minutu preokrenuo rezultat na 2:1. Prvo poluvreme okončano je vodstvom Spartaka od 3:1. U nastavku susreta domaći su zaigrali još ofanzivnije. Šormaz povećava na 4:1 u 54. minutu da bi već u sledećem napadu beograđani smanjili golom Broćete. Nije se dugo čekalo na novi gol subotičana koji je postigao Antunić u 56. minutu za 5:2. Do kraja susreta Šormaz je postigao još dva gola za Spartak a kod gostiju se Broćeta još jednom upisao u listu strelaca.

Omladinci Spartaka su ovom pobedu sezonu u Omladinskoj ligi Srbije završili na osmoj poziciji sa 38 sakupljenih bodova.