Košarkaši Spartaka porazom okonačali sezonu

Uto, 06.06.2017 - 01:14 -- dejan.vukovic

Spartak – Vršac 83:88 (21:18, 8:19, 22:25, 32:26)

Subotica. Gledalaca: oko 100. Sudije: Aleksandar Glišić, Časlav Čukalović, Radoš Arsenijević

Spartak: Matić 8, Jovišić, Prlja 10, Nikolić 12, Kesar 22, Miščević 14, Jelenić 11, Lučić, Kuridža, Fekete 8.

Vršac: Pavković 6, Mitrović 5, Krstović 16, Jovović 10, Uzelac 3, Mrđa, Jeftić 15, Minchev, Stojadinović 17, Fundić 16.

Košarkaši Spartaka porazom su završili takmičenje u Super ligi. U takmičenju sa osam najboljih ekipa Srbije u 14 odigranih kola zabeležili su samo jednu pobedu. Ključni deo utakmice bio je u drugoj četvrtini kada je Vršac napravio osetniju razliku i uspešno je održavao do kraja susreta.

Koševima Fundića, ekipa Vršca povela je sa 8:2. Spartak je dobrim šutem sa tri poena uspeo da se vrati u meč da bi trojkom Kesara preokrenuli na 15:12. Subotičani su ubrzo imali i šest poena viška, međutim trojkom Uzelca, gosti su prepoloviliu zaostatak. Druga četvrtina pripala je ekipi Vršca koja je stigla do prednosti od deset poena.

U nastavku utakmice Spartak je uspešno parirao gostima, ali nisu uspevali da smanje razliku. U poslednju četvrtinu Vršac je ušao sa prednošću od 11 poena. Utakmica je bila rešena u 33. minutu kada su gosti poveli sa 70:55. Pokušao je Spartak da meč učini neizvesnijim, ali se tek u samom finišu utakmice smanjili zaostatak ispod deset poena.