Gimnastičarke Sokolskog društva Spartak ekipno najbolje u Vojvodini.

Pon, 12.06.2017 - 21:45 -- dejan.vukovic

Gimnastičarke Sokolskog društva Spartak veoma uspešno su učestvovale na prvom kolu gimnastičke lige Srbije koje je održano u subotu 10. juna u Novom Sadu.

Na takmičenju koje je ujedno bilio kvalifikaciono za prvenstvio Srbije subotičanke su ekipno bile najbolje u konkurenciji prve selekcije do 9 godina sa 158,50. Uspeh su upotpunili osvojivši i sva tri prva mesta i u pojedinačnoj konkurenciji. Prva je bila Popov Martina sa 54,60, druga Molnar Livija 52,70 a treća Šustran Jovana sa 51,20.

U drugoj selekciji srebrna medalja pripala je Babičković Dunji 50,60 dok je četvrta bila Gračan Milka sa 49,25 bodova. U trećoj selekciji Subotičanke su bile ekipno druge sa 135,10 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji Šabić Nina je bila druga i osvojila je srebrnu medalju sa 48,35 bodova, Ristić Nađa je osvojila bronzanu medalju sa 44,35 dok je peto mesto pripalo Rakić Staši sa 42,40 bodova.

Odličnim rezultatima gimnastičarke Spartaka su ostvarile dobru zalihu bodova za jesenji deo prvenstva i finale pionirske gimnastičarke lige Srbije.